Puchar Narodów Afryki: Skromne zwyciestwo Wybrzeża Kości Słoniowej z RPA

Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej pokonali Republikę Południowej Afryki 1:0 w poniedziałkowym meczu grupy D rozgrywanego w Egipcie Pucharu Narodów Afryki. W grupie E Tunezja zremisowała z Angolą 1:1.

O zwycięstwie dwukrotnych triumfatorów PNA (1992 i 2015) zadecydował gol w 64. minucie Jonathana Kodjii. 29-letni napastnik Aston Villi mógł już wcześniej trafić do bramki rywali, którzy zdobyli Puchar Narodów Afryki w 1996 roku, ale w pierwszej połowie zmarnował dwie dobre sytuacje.

Mecz nie był rozgrywany w wysokim tempie, ponieważ piłkarzom doskwierał upał. Na stadionie była temperatura 36 stopni Celsjusza.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu, w grupie E, Tunezja zremisowała z Angolą 1:1.

W Pucharze Narodów Afryki po raz pierwszy startują 24 zespoły podzielone na sześć grup po cztery. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery z trzecich lokat. Faza grupowa zakończy się 2 lipca, a finał zaplanowano na 19 lipca w Kairze.