Igrzyska Europejskie 2019: Dwie polskie osady kajakarskie w finale!

Dwie polskie osady kajakarskie awansowały bezpośrednio do finałów Igrzyskach Europejskich w Mińsku - Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w K2 na 500 metrów oraz kanadyjkarz Tomasz Kaczor na 1000. Pozostałe ze startujących we wtorek przed południem popłyną w półfinałach.

W przedpołudniowych eliminacjach Iskrzycka i Kołodziejczyk uplasowały się na drugiej pozycji w swojej serii, za rywalkami z Francji, natomiast Kaczor wygrał swój wyścig.

Rafał Rosolski zajął drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym K1 na 1000 metrów. W rywalizacji K2 na 1000 m Martin Brzeziński i Bartosz Stabno uplasowali się na szóstej pozycji w swojej serii, natomiast w wyścigu C2 na 1000 m osada Mateusz Kamiński - Michał Kudła była czwarta. Wszystkich czeka występ w półfinałach.

Kolejne wyścigi eliminacyjne z udziałem Polaków, a następnie półfinały - we wtorek po południu.