Igrzyska Europejskie 2019: Kolejna polska osada w finale!

Polska czwórka kobieca awansowała bezpośrednio do finału wyścigu na 500 metrów podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku. W serii przedpołudniowej dokonały tego Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w K2 na 500 oraz kanadyjkarz Tomasz Kaczor na 1000 metrów.

Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska zajęły drugie miejsce, za osadą z Węgier.

Startujące po południu inne polskie osady uzyskały w eliminacjach wyniki, które oznaczają występ w półfinałach.

W rywalizacji K1 na 500 metrów Anna Puławska była w swojej serii druga (awans w tej konkurencji wywalczyły tylko triumfatorki wyścigów eliminacyjnych). W K4 na 500 m Przemysław Korsak, Dawid Putto, Piotr Mazur i Norbert Kuczyński zajęli w wyścigu piąte miejsce. Piąte w swojej serii były także kanadyjki rywalizujące na 500 m - Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny.

W sesji przedpołudniowej bezpośrednio do finału awansowały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w K2 na 500 metrów oraz kanadyjkarz Tomasz Kaczor na 1000.

Iskrzycka i Kołodziejczyk uplasowały się na drugiej pozycji w swojej serii, za rywalkami z Francji, natomiast Kaczor wygrał wyścig.

Pozostałe osady ze startujących we wtorek przed południem popłyną w półfinałach.

Rafał Rosolski zajął drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym K1 na 1000 metrów. W rywalizacji K2 na 1000 m Martin Brzeziński i Bartosz Stabno uplasowali się na szóstej pozycji w swojej serii, natomiast w wyścigu C2 na 1000 m osada Mateusz Kamiński - Michał Kudła była czwarta.