Magazyn żużlowy: Szkolenie w Polsce. Hit czy mit?

Żużel
Magazyn żużlowy: Szkolenie w Polsce. Hit czy mit?
fot. Polsat Sport

25 czerwca kibiców czarnej szlaki czeka kolejny odcinek Magazynu żużlowego. Motywem przewodnim konwersacji Tomasza Lorka ze swoimi gośćmi będzie szkolenie dzieci i młodzieży. Na jakim stoi poziomie? Czy możemy być spokojni o kolejne pokolenia rajderów? Transmisja o godz. 20:00 w Polsacie Sport News.

W 11. kolejce Nice 1 ligi żużlowej byliśmy świadkami absolutnego meczu na szczycie. W Tarnowie ekipa Unii podejmowała PGG ROW Rybnik, a więc była to konfrontacja wicelidera z liderem tabeli. W pierwszym spotkaniu na Górnym Śląsku zespół Rekinów zwyciężył 43:35. Planem minimum gości było wywiezienie z Galicji punktu bonusowego, ale tego dnia kapitalnie dysponowani byli Peter Ljung oraz Wiktor Kułakow. Obaj poprowadzili Jaskółki do efektownego triumfu 51:39 i tym samym wrócili do gry o fotel lidera na koniec rundy zasadniczej.

 

W pozostałych meczach Lokomotiv Daugavpils nieoczekiwanie wysoko pokonał Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski 55:35, zgarniając pełną pulę. Podopieczni Nikołaja Kokinsa nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale zrównali się dorobkiem punktowym z Orłem Łódź. Ekipa z centralnej Polski próbowała zrewanżować się Car Gwarant Startowi Gniezno za porażkę na własnym torze. Zespół dowodzony przez Lecha Kędziorę postawił twarde warunki, lecz ostatecznie musiał pogodzić się z porażką w pierwszej stolicy Polski 42:47.

 

We wtorkowym magazynie oprócz tematów bieżących zaprezentujemy sylwetkę żużlowca ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz, Marcina Jędrzejewskiego oraz reportaż o szkoleniu młodzieży.

 

Gośćmi Tomasza Lorka będą:

 

Sebastian Ułamek - wychowanek Włókniarza Częstochowa. Jeden z najlepszych polskich żużlowców przełomu wieku oraz początku nowego milenium. Tworzył team z sześciokrotnym IMŚ Tonym Rickardssonem. Na swoim koncie posiada szereg medali rangi mistrzostw Polski oraz srebrny medal wywalczony z reprezentacją w Drużynowym Pucharze Świata. Indywidualny mistrz Europy, wielokrotny uczestnik cyklu Grand Prix, na podium którego stał w 2009 roku w Bydgoszczy (trzecie miejsce). W swojej karierze występował w barwach wielu klubów. Obecnie zajmuje się szkoleniem młodych adeptów sztuki żużlowej.

 

Wojciech Jankowski - żużlowy działacz rodem z Gniezna, zaangażowany w powrót ligowego speedwaya do Warszawy. Koordynator rozgrywek Nice 1 ligi oraz organizator cyklu Nice Cup, w którym startują żużlowcy stawiający pierwsze kroki w tym fachu. Odpowiedzialny także za zgrupowania zaplecza kadry juniorów.

 

Transmisja Magazynu żużlowego o godz. 20:00 w Polsacie Sport News.

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie