Przez długi czas fascynowaliśmy się sytuacją Wojciecha Szczęsnego, który został namaszczony na następcę Buffona w Juventusie. Polak został bezapelacyjnym numerem jeden, gdy legendarny golkiper Juve opuścił klub po wygaśnięciu kontraktu i dołączył do PSG.
 
Po roku spędzonym w Paryżu i zdobyciu tytułu mistrza Francji, 41-letni już Włoch miał poszukać jednego z ostatnich wyzwań w karierze sportowej. Wiele mówiło się o jego grze dla Atalanty Bergamo, w grę wchodził także zaskakujący ruch do FC Porto czy nawet jednego z beniaminków Premier League.
 
Fabrizio Romano jest jednak niemal przekonany, że Buffon powróci na swój ostatni sezon w karierze do Juve, w którym spędził dotychczas aż 17 kampanii, rozgrywając 656 spotkań i świętując 18 trofeów.
 
- Gigi jest gotowy, aby powrócić do Juventusu jako drugi bramkarz i backup dla Szczęsnego. Potwierdzenie jest blisko - napisał na Twitterze Romano. 41-letni bramkarz będący legendą Juventusu ma podpisać jednoroczny kontrakt, w efekcie czego klub opuści Mattia Perin. Agent Silvano Martina twierdzi, że powrót do Juve to z pewnością jedna z opcji dla byłego reprezentanta Włoch.
 
 
Tymczasem kilka dni temu Luca Momblano z włoskiej telewizji "Telelombardia" stwierdził, że Stara Dama otrzymała olbrzymią ofertę za Szczęsnego. Szczegóły nie zostały podane, jednak najbardziej realną opcją wydawał się właśnie... PSG.