Igrzyska Europejskie 2019: Beach soccer. Transmisja 26.06

Beach soccer to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu rozgrywanych w ramach Igrzysk Europejskich. W stolicy Białorusi przedstawiciele piłki nożnej plażowej rywalizację rozpoczęli we wtorek. Trzy z czterech spotkań zakończyło się dogrywką lub rzutami karnymi. Środowe mecze zapowiadają sie również interesująco. Transmisje na sportowych antenach Polsatu oraz na Polsatsport.pl

Cztery lata temu w Baku najlepsi w turnieju beach soccera okazali się Rosjanie, którzy w finale pokonali Włochów 3:2. Brąz przypadł w udziale Portugalczykom, którzy w decydującym spotkaniu wygrali z reprezentacją Szwajcarii 6:5.

W Mińsku zabraknie reprezentacji Polski. Podopieczni Marcina Stanisławskiego nie zdołali awansować do turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera w ubiegłym roku. Z Superfinału rozgrywanego we włoskim Alghero awans wywalczyło łącznie siedem zespołów (sześć najlepszych reprezentacji plus Białoruś jako gospodrz). Stawkę uzupełniła Rumunia jako najlepsza drużyna Dywizji B Europejskiej Ligi Beach Soccera.

W Igrzyskach Europejskich startuje osiem zespołów, które podzielone są na dwie grupy. W grupie A zbalazły się Szwajcaria, Portugalia, Rumunia oraz gospodarz turnieju - Białoruś. W grupie B rywalizuje Hiszpania, Ukraina, Włochy i Rosja. Najpierw od wtorku do czwartku rozgrywane są mecze grupowe systemem każdy z każdym. Na piątek zaplanowano mecze półfinałowe o miejsca 1-4 i 5-8, a w sobotę odbędą się mecze o poszczególne miejsca.

Pierwszy dzień rywalizacji w Mińsku był niezwykle zacięty. Zwycięzcę aż trzech z czterech meczów wyłonić musiały dopiero dogrywka lub rzuty karne. W grupie A reprezentacja Szwajcarii pokonała po dogrywce Portugalię 3:1. Po trzech tercjach był remis 1:1, a w trzyinutowej dogrywce gole dla Helwetów strzelali bramkarz Valentin Jaeggy i Noel Ott. W grugim spotkaniu tej grupy Białoruś wygrała wysoko z Rumunią 6:1. Zdecydowanie bardziej zacięte były oba mecze w grupie B. Hiszpania wygrała po dogrywce z Rosją 5:4, a decydującego gola strzelił Edu Suare, który podobnie jak i Dmitrij Sziszin ze Sbornej skompletował w tym meczu hattrick. Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy meczu Ukrainy z Włochami. Po trzech tercjach i dogrywce był remis 4:4, a rzuty karne lepiej egzekwowali Ukraińcy.