Igrzyska Europejskie 2019: Trzy Polki z medalami w boksie. Kiedy półfinały?

Sporty walki

Sandra Drabik (kat. 51 kg), Karolina Koszewska (kat. 69 kg) i Elżbieta Wójcik (kat. 75 kg) wygrały swoje ćwierćfinały i awansowały do strefy medalowej Igrzysk Europejskich 2019. Znalezienie się w półfinale oznacza wywalczenie minimum brązowego medalu podczas tej imprezy.

Drabik, która w pierwszej rundzie miała "wolny los", w ćwierćfinale pewnie pokonała reprezentantkę Armenii Anusz Grigorjan (5:0). Jej rywalką w piątkowym półfinale będzie wicemistrzyni Europy Busenaz Cakiroglu z Turcji. 

 

Co najmniej brąz zapewniła sobie też inna z reprezentantek Polski. Koszewska wygrała z Jarosławą Jakuszyną z Rosji (4:1). W półfinale zmierzy się z Grainne Walsh z Irlandii. Jej pojedynek zaplanowano na godzinę 13:45.

 

- Jestem w szoku. Chciałam zadedykować ten medal mojej zmarłej mamie. Dojechałam na te igrzyska z opóźnieniem... Po ciężkiej chorobie i walce z rakiem odeszła. Myślałam, że nie przyjadę na ten turniej. Wszyscy wierzyli jednak we mnie, mama wcześniej też bardzo mi pomagała i na pewno chciałaby, żebym walczyła. Bardzo się cieszę. Dziękuję trenerom, rodzinie - powiedziała po pojedynku z Jakuszyną wzruszona Koszewska.

 

Trzecią z polskich półfinalistek jest Wójcik. W ćwierćfinale podopieczna Karoliny Michalczuk pokonała Sarah Scheurich (4:1). W półfinale jej rywalką będzie Nouchka Fontijn. Holenderka jest wicemistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro (2016) i dwukrotną wicemistrzynią świata (2016 i 2018). Polsko-holenderskie starcie zaplanowane jest na godzinę 18:30 polskiego czasu.

 

Polki walczące o medale w boksie (28.06):

13:45 Karolina Koszewska - Grainne Walsh 
17:45 Sandra Drabik - Busenaz Cakiroglu           
18:30 Elżbieta Wójcik - Nouchka Fontijn

 

Transmisje Igrzysk Europejskich na sportowych antenach Polsatu i na Polsatsport.pl.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie