Klub Polaków oszukany! Zdegradowane Palermo na skraju backructwa

Piłka nożna
Klub Polaków oszukany! Zdegradowane Palermo na skraju backructwa
fot. PAP

Kilka tygodni temu włoska federacja piłkarska ogłosiła degradację Palermo do Serie C. Okazuje się jednak, że klub jest na skraju bankructwa i nie wiadomo, czy w ogóle przystąpi do tych rozgrywek.

Głównym powodem są nieprawidłowości, jakich klub dopuścił się za rządów byłego właściciela Maurizio Zampariniego. Mimo zajęcia trzeciego miejsca na zapleczu w ubiegłym sezonie, które oznaczałoby baraże do Serie A, klub przesunięto na ostatnie miejsce i miał zostać zdegradowany do Serie C. 
 
Mimo to właściciel Salvatore Tuttolomondo przekonywał, że niezbędne wpisowe oraz dokumenty, gwarantujące grę na zapleczu zostały wpłacone i wysłane w terminie. Błąd miał leżeć po stronie federacji.
 
Okazuje się, że bułgarska firma "Lev Ins Insurance Company", która miała zapewnić zespołowi z Sycylii pieniądze nigdy nie kontaktowała się z władzami Palermo - podała La Repubblica.
 
- Co możemy powiedzieć? Zostaliśmy oszukani! Polegaliśmy na złych ludziach. Pracujemy nad pozyskaniem środków z dobrego źródła, zobaczymy co się wydarzy" - powiedział dyrektor generalny Fabrizio Lucchesi w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.
 
Jeśli Palermo nie będzie w stanie udowodnić swojej stabilności finansowej, nie będą w stanie przystąpić do rozgrywek Serie B w sezonie 2019/2020. Zapowiedzi, że klub zostanie zdegradowany do Serie C z powodów finansowych również się nie sprawdzą. 
 
Sycylijski klub musiałby wówczas podzielić los Parmy i rozpocząć swoją przygodę od Serie D. Na taki scenariusz liczy Venezia, która ostrzy sobie zęby na zajęcie miejsca Palermo w drugiej klasie rozgrywkowej.
 
Piłkarzami Palermo są dwaj Polacy - Radosław Murawski i Przemysław Szymiński. Były zawodnik Piasta Gliwice w tym sezonie w barwach włoskiej ekipy rozegrał 32 ligowe mecze. Z kolei Szymiński zanotował 20 występów na zapleczu Serie A. Wcześniej w tym zespole grali między innymi Radosław Matusiak, Kamil Glik czy Thiago Cionek.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie