Leon trenuje z kadrą! Debiut już 27 lipca?

Siatkówka
Leon trenuje z kadrą! Debiut już 27 lipca?
fot. PAP

Kiedy Wilfredo Leon zadebiutuje w reprezentacji Polski? To pytanie kibice biało-czerwonych zadają sobie od dawna. Pochodzący z Kuby siatkarz już dołączył do reprezentacji, która trenuje w Spale. Pierwszą okazją do gry będą dla Leona towarzyskie mecze z Holendrami 27 i 28 lipca w Opolu.

Dwuletnia karencja Leona wygaśnie 24 lipca i po tym dniu przyjmujący będzie mógł zagrać w oficjalnym spotkaniu reprezentacji Polski. Okazją do debiutu w biało-czerwonych barwach będą więc dla niego towarzyskie mecze z Holendrami, które zostaną rozegrane w dniach 27–28 lipca w Opolu.
 
Do tego czasu ma jednak prawo trenować z reprezentacją. W zeszłym roku przez kilka dni przebywał na zgrupowaniu w Zakopanem, ale była to raczej wizyta towarzyska. Teraz jest inaczej. Przyszły reprezentant Polski ćwiczy wraz z grupą zawodników, którzy nie pojechali do Lipska i siatkarzami z kadry na Uniwersjadę. Poza zajęciami w sali i siłowni odbywają się też treningi na piasku. Trenerzy wykorzystują piękną pogodę i doskonałe warunki, które oferuje Centralny Ośrodek Sportu w Spale.
 
Niespełna 26-letni przyjmujący ma już za sobą wakacje po trudnym, pierwszym sezonie w barwach Sir Safety Perugia.
 
– Byłem nad morzem i na Mazurach. To było bardzo fajne, spędziłem ten czas z rodziną. Ten czas dał mi trochę oddechu, ale trenowałem też prywatnie. To była siłownia, bo fizycznie wyglądam tak, jak wcześniej. Trochę pobawiłem się z piłką, liczę na wypracowaną wcześniej kondycję – przyznał na antenie Polsatu Sport. Teraz czeka go pierwszy od wielu lat sezon reprezentacyjny... 
 
Na pierwszą połowę lipca zaplanowano dwutygodniowe zgrupowanie kadry w Zakopanem. Po zakończeniu rozgrywek Ligi Narodów siatkarzy trener Vital Heynen ogłosi skład na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, który rozegrany zostanie w dniach 9–11 sierpnia w Ergo Arenie w Gdańsku. Biało-czerwoni zmierzą się w nim z Tunezją, Francją i Słowenią, a zwycięzca wywalczy olimpijski awans.
RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie