W minionym sezonie Szubarga, który był kapitanem Arki, zdobywał średnio 8,4 punktu oraz miał 2,8 zbiórki i 3,8 asysty w meczu. Z kolei statystyki Wyki to 6,4 pkt i 4,3 zb.
 
Wcześniej umowy z gdyńskim klubem podpisali środkowi, Adam Hrycaniuk i DeVonte Upson. W poprzednim sezonie reprezentant Polski występował w Stelmecie Enea BC Zielona Góra, a Amerykanin w TBV Starcie Lublin. Poza tym ważne kontrakty z Arką mają Bartłomiej Wołoszyn i Grzegorz Kamiński.
 
W zespole z Trójmiasta nie będzie grał Marcus Ginyard, który przeszedł do francuskiego Limoges CSP, a także Adam Łapeta i Robert Upshaw. Z Arką zapewne pożegnają się również Mikołaj Witliński, Filip Dylewicz i Marcel Ponitka. Pod znakiem zapytania stoją dalsze występy w drużynie prowadzonej przez trenera Przemysława Frasunkiewicza, który formalnie także przedłużył umowę na kolejny sezon, Amerykanów Jamesa Florence’a i Josha Bostica oraz Litwina Deividasa Dulkysa.
 
Podobnie jak w poprzednim sezonie, gdynianie zamierzają rywalizować w Pucharze Europy - znaleźli się, jako jedyny polski zespół, w gronie 25 drużyn zgłoszonych do tych rozgrywek.