Euro U-21: Hiszpania rozbiła Francję i awansowała do finału

Reprezentacja Hiszpanii pewnie pokonała Francję 4:1 i zameldowała się w finale młodzieżowych mistrzostw Europy. "Trójkolorowi" otworzyli wynik meczu za sprawą Jean-Philippe'a Mateti w 16 minucie, ale potem do głosu doszli Hiszpanie i wysoko ograli przeciwników.

Matela strzelił gola z rzutu karnego po faulu Firpo Juniora. Następnie na listę strzelców wpisali się już tylko Hiszpanie. Do remisu kilkanaście minut później doprowadził Marc Roca, który z bliska dobił swoje uderzenie po rzucie rożnym. Pod koniec pierwszej połowy młodzi zawodnicy z Hiszpanii wyszli na prowadzenie. Mikel Oyarzabal wykorzystał jedenastkę, która została podyktowana po faulu na nim samym.

Druga część gry rozpoczęła się od dominacji Hiszpanii. Już w 47 minucie zawodnicy Luisa de la Fuente prowadzili 3:1. Świetną akcję drużynową zakończył Dani Olmo, który wykorzystał przytomne podanie Fabiana Ruiza i pokonał bramkarza Francji. Wynik na 4:1 ustalił Borja Mayoral, który pojawił się na boisku w 63 minucie. Chwilę później potężnym strzałem skierował futbolówkę do siatki i pewne stało się, że Hiszpania zamelduje się w finale.

W drugim spotkaniu Niemcy ograli Rumunię 4:2. Kiedy wydawało się, że w pierwszym z półfinałów będziemy świadkami dogrywki, pod koniec meczu piłkarze Stefan Kuntz strzelili dwa gole i wywalczyli awans do finału.

Hiszpania U-21 - Francja U-21 4:1 (2:1)

Bramki: Roca 28, Oyarzabal 45, Olmo 47, Mayoral 67 - Matela 16