Igrzyska Europejskie 2019: Beach soccer. Transmisja 27.06

Reprezentacja Rosji w Beach soccerze nie obroni złotego medalu wywalczonego cztery lata temu w rozgrywanych w Baku pierwszych Igrzyskach Europejskich. Po dwóch dniach zmagań pewnym awansu do strefy medalowej jest Ukraina. W czwartek zostaną rozegrane ostatnie mecze fazy grupowej. Transmisje od 17:00 na Polsatsport.pl.

W środę na Olympic Sports Complex w Mińsku jako pierwsi do rywalizacji przystąpiły Portugalia i Rumunia. Mecz od początku zdominowali Portugalczycy, którzy po pierwszej tercji prowadzili już 4:1. Ostatecznie zespół Mario Narcisio wygrał to spotkanie 8:2. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Joao Goncalves, który skompletował hattrick. Dwie bramki zdobył doświadczony Nuno Belchior.

W drugim spotkaniu w grupie A gospodarze turnieju zmierzyli się z reprezentacją Szwajcarii. Mecz znakomicie ułożył się dla Białorusinów, którzy pod koniec pierwszej tercji prowadzili już 4:0. Podopieczni Angelo Schirinziego zdołali doprowadzić do remisu, a na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry za sprawą precyzyjnie wykonanego rzutu wolnego przez Angelo Wuesta wyszli nawet na prowadzenie. Młody Szwajcar tym samym skompletował hattricka. Na 23. sekundy przed końcem trzeciej tercji po faulu Phillippa Borera na Igorze Bryszczelu arbiter podyktował rzut karny. Wobec kontuzji kapitana reprezentacji Białorusi skutecznym wykonawcą stałego fragmentu gry okazał się Ilja Sawicz. Trzyminutowa dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, więc o wszystkim decydować miały rzuty karne, W nich po trzech seriach był remis 2:2. W czwartej kolejce trafił Dzianis Samsonow, a piłka po uderzeniu Glena Hodla trafiła w słupek i mecz wygrała Białoruś.

W grupie B zdecydowanie najciekawiej zapowiadała się konfrontacja pomiędzy Rosją i Włochami. Dla obu ekip, które przystępowały do tego meczu z zerowym dorobkiem punktowym był to również rewanż za poprzedni finał Igrzysk Europejskich w Baku. Historyczne zmagania w stolicy Azerbejdżanu wygrali wówczas Rosjanie, którzy w meczu o złoty medal pokonali Włochów 3:2. Środowe spotkanie dla obu ekip było meczem o być albo nie być w Mińsku. Po dwóch tercjach był remis 2:2. W ostatniej odsłonie kapitalnym uderzeniem popisał się bramkarz Andrea Carpita, a wynik meczu ustalił w samej końcówce Gabrielle Gori. Włosi wygrali 4:2 zachowując szanse na awans do najlepszej czwórki.

W innym meczu tej grupy Ukraina zmierzyła się z Włochami. Po dwóch tercjach był remis 3:3. W ostatniej odsłonie trafił Roman Paczew, ale Włosi znowu doprowadzili do wyrównania. Końcówka trzeciej tercji należała już do Ukraińców. Najpierw ponownie na listę strzelców wpisał się Paczew, a wynik meczu ustalił Andrij Borsuk. Dzięki tej wygranej Ukraina zapewniła sobie awans do strefy medalowej.

Wyniki środowych meczów turnieju Beach soccera na Igrzyskach Europejskich w Mińsku: