Igrzyska Europejskie: Rosolski szósty w ostatnim finale kajakarzy

Rafał Rosolski był szósty w ostatnim finale Igrzysk Europejskich w kajakarstwie – wyścigu kajakowych jedynek na nieolimpijskim dystansie 5000 m. Złoty medal zdobył Węgier Balint Kopasz, który na ostatnich metrach wyprzedził Portugalczyka Fernando Pimentę.

W tej samej konkurencji pań triumfowała Białorusinka Maryna Litwinczuk. Małgorzata Puławska zajęła 11. miejsce.

W czwartek polskie kajakarki wywalczyły trzy brązowe medale: osada K4 500 m (Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska, Helena Wiśniewska) oraz Marta Walczykiewicz w K1 200 i Dorota Borowska w C1 200.

Dzień wcześniej na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Kaczor w C1 1000 m.

Dorobek całej polskiej ekipy w Mińsku uzupełnia złoty medal Łukasza Jaworskiego i Artura Zakrzewskiego w skokach synchronicznych na trampolinie.

Transmisje Igrzysk Europejskich na sportowych antenach Polsatu i na Polsatsport.pl.