Puchar Narodów Afryki: Awans Algierii do 1/8 finału

Algieria pokonała w Kairze Senegal 1:0 w grupie C, dzięki czemu jest już pewna awansu do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Wcześniej miejsce w fazie pucharowej zapewniły sobie reprezentacje Nigerii oraz gospodarzy - Egiptu.

Sposobem Algierczyków na szybkość i zwinność pomocnika Liverpoolu Sadio Mane oraz jego kolegów była... siła fizyczna. "Lisy Pustyni" nie zostawiały Senegalczykom miejsca na boisku i odbierały im chęć do gry faulami lub interwencjami na granicy przepisów. Jedyną bramkę zdobył Youcef Belaili na początku drugiej połowy.

W 72. minucie wydawało się, że Mane był faulowany w polu karnym rywali, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Algieria prowadzi w tabeli z sześcioma punktami. Senegal ma trzy, podobnie jak Kenia, która wieczorem pokonała Tanzanię 3:2, choć do przerwy to rywale prowadzili 2:1.

W czwartek dokończono również rywalizację w drugiej kolejce grupy B. Debiutujący w Pucharze Narodów Afryki Madagaskar pokonał Burundi 1:0 i umocnił się na drugim miejscu z czterema punktami. W środę Nigeria takim samym wynikiem wygrała z Gwineą.

W tegorocznym Pucharze Narodów Afryki po raz pierwszy startują 24 zespoły podzielone na sześć grup po cztery. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery z trzecich lokat. Faza grupowa zakończy się we wtorek, a finał zaplanowano na 19 lipca w Kairze.

Terminarz, wyniki i tabele Pucharu Narodów Afryki 2019.