- Stal to jest klub z ambicjami, wizją, klub który chce awansować do ekstraklasy. Te argumenty wystarczyły, aby tu przyjść - powiedział Barisic podczas czwartkowej konferencji prasowej.

 

Chorwacki napastnik, który w polskiej ekstraklasie grał m.in. w Arce Gdynia i Piaście Gliwice, podpisał ze Stalą roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o następne 12 miesięcy.

 

Zdaniem Żyry - który w Legii rozegrał trzy spotkania ligowe (potem jeszcze sześć w Miedzi Legnica) - w Mielcu jest wszystko co potrzeba, aby piłkarz mógł podnosić swoje umiejętności.

 

- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem profesjonalizmu w Mielcu - przyznał 20-latek, który został na rok wypożyczony z Legii.

 

Ta dwójka nie zamyka listy nowych graczy Stali. W tym tygodniu kadrę mielczan zasilił obrońca, pochodzący z Gliwic Mateusz Bodzioch - były gracz Piasta (nie zagrał w nim w lidze), Odry Opole czy Warty Poznań. Wcześniej z Jagiellonii Białystok został wypożyczony Paweł Olszewski. Obrońca, który w tym miesiącu obchodził 20. urodziny, zaliczył jeden występ ligowy w drużynie „Pszczółek”, ale ostatnie dwa sezony spędził w Wigrach Suwałki. Z kolei z ŁKS-u Łódź przeszedł inny obrońca, Lukas Bielak (w przeszłości także gracz wówczas ekstraklasowego Górnika Łęczna). Słowak podpisał dwuletni kontrakt. Z GKS-u Katowice, który spadł do drugiej ligi, dołączył także obrońca Wojciech Lisowski.

 

Trener Stali Artur Skowronek jest zadowolony z pracy podopiecznych podczas okresu przygotowawczego. Mielczanie do tej pory rozegrali dwa sparingi (nie licząc gier towarzyskich podczas wyjazdu do USA). Przegrali z Rakowem Częstochowa 0:3 oraz Koroną Kielce 0:1. W sobotę czeka ich trzeci sprawdzian, z pierwszoligową Puszczą Niepołomice.

 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiono nowego sponsora technicznego klubu, którym została firma Olimp Labs. Także w tym samym dniu Stal ogłosiła program zawodów z okazji jubileuszu 80-lecia Stali, z udziałem zespołu gospodarzy oraz reprezentacji AFE (Hiszpania) i FK Poprad (Słowacja). 13 lipca o godz. 19.00 słowacka drużyna zagra z ekipą z Hiszpanii, o 20.00 Stal z Popradem, a godzinę później mielczanie zmierzą się z reprezentacją AFE (Związek Zawodowy Piłkarzy Profesjonalnych w Hiszpanii). Spotkania będą trwać po 45 minut.

 

Z klubu najprawdopodobniej odejdzie 11 piłkarzy. Stal poinformowała już, że nie zostaną podpisane nowe kontrakt m.in. z Rafałem Grodzickim, Leandro, Mateuszem Spychałą. Trwają rozmowy w sprawie warunków nowej umowy Krystiana Getingera.

 

W końcowej tabeli pierwszej ligi piłkarskiej sezonu 2018/19 mielczanie zajęli trzecie miejsce. W pierwszej kolejce nowego mielczanie zagrają na własnym obiekcie z Wartą Poznań.