Wiśniewski: Mamy trudną grupę

Piłka ręczna
Wiśniewski: Mamy trudną grupę
fot. Cyfrasport

- Na pierwszy rzut oka nasza grupa jest silniejsza i trudniejsza od drugiej w niższej dywizji - ocenił przeprowadzone w Wiedniu losowanie Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dyrektor sportowy Orlen Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Wicemistrz Polski zagra w LM dzięki "dzikiej karcie", przyznanej przez EHF. Do grupy D wraz z Orlen Wisłą trafiły: Dynamo Bukareszt, z którym w poprzedniej edycji płocczanie przegrali rywalizację o pierwsze miejsce w grupie, rosyjskie Czechowskie Niedźwiedzie, z którymi w Lidze Mistrzów nigdy się nie spotkali, szwajcarski zespół Kadetten Schaffhausen, szwedzki IFK Kristianstad, a także mało znany duński GOG Svendborg.

 

- Na pierwszy rzut oka to nasza grupa jest silniejsza i trudniejsza niż grupa C, ale to nie znaczy, że nie chcemy zająć pierwszego miejsca. Będziemy przygotowani do rozgrywek i podobnie jak w poprzednim sezonie chcemy powalczyć o awans do TOP 16 – powiedział Wiśniewski.

 

Był zawodnik nie urywał, że miał nadzieję na inny wynik losowania.

 

- Każdego rywala trzeba szanować i do każdego meczu podchodzić z respektem. Na pewno gdzieś tam w tyle głowy będzie się nam przypominać, że przegraliśmy z Dinamem pojedynek o pierwsze mecze w grupie, pewnie będziemy pamiętać pojedynki sprzed dwóch lat z IFK Kristianstad, który stanął nam na drodze do awansu do najlepszej "16". Nie zapomnieliśmy także pechowo przegranej rywalizacji sprzed trzech lat z Kadetten w Schaffhausen – wyliczył.

 

Zdaniem Wiśniewskiego, kibice liczyli na wylosowanie portugalskiego Sporting Clube Portugal, w którym gra trzech byłych zawodników Orlen Wisły: Valentin Ghionea, Tiago Rocha i Ivan Nikcevic oraz słowackiego Tatran Preszow, bo na mecz wyjazdowy wybrałaby się duża grupa fanów "Nafciarzy".

 

- Ale to nie zmienia faktu, że mamy nowy sezon, trener Xavi Sabate buduje nową drużynę z nowymi zawodnikami, a naszym zadaniem jest walczyć, wygrać wszystkie spotkania u siebie i te najważniejsze na wyjeździe. Jak ten cel zrealizujemy, to przynajmniej powtórzymy ubiegłoroczny wynik - wspomniał.

 

W grupie C znalazły się zespoły: IK Saevehof, Tatran Preszow, Cocks z Finlandii, HC Eurofarm Rabotnik Skopje, Bidasoa Irun z Hiszpanii i Sporting Clube Portugal.

 

Piłkarze ręczni Orlen Wisły przebywają teraz urlopach; pierwszy trening ma się odbyć 22 lipca. Pierwszą kolejkę rozgrywek EHF VELUX Ligi Mistrzów zaplanowano na 11-15 września.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze