Igrzyska Europejskie 2019: Brązowe medale Drabik i Wójcik, Koszewska w finale

Sporty walki

Elżbieta Wójcik (kat. 75 kg) i Sandra Drabik (51 kg) zdobyły w Mińsku brązowe medale Igrzysk Europejskich. W półfinałach przegrały, odpowiednio, z Holenderką Nouchką Fontijn 2:3 i Turczynką Buse Cakiroglu 0:5. W sobotę o złoto powalczy Karolina Koszewska (69 kg).

Fontijn to wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, a także trzykrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Była więc faworytką walki z Wójcik, ale to Polka wyglądała na ringu na aktywniejszą. Ostatecznie jednak sędziowie orzekli na korzyść Holenderki.

 

Także Drabik poruszała się płynniej od swojej rywalki, ale bardziej pasywna postawa opłaciła się Cakiroglu. Większość ciosów Polki nie dochodziło Turczynki, która skutecznie kontrowała.

 

Drabik stanęła także na podium w pierwszej edycji Igrzysk Europejskich. Przed czterema laty w Baku miała srebro.

 

Koszewska jako jedyna z Polek wygrała w piątek swój półfinał. Okazała się lepsza od Irlandki Grainne Walsh - pokonała ją 3:2. W sobotę w pojedynku o złoto zmierzy się z Włoszką Assuntą Canforą.

 

W stolicy Białorusi biało-czerwoni wywalczyli dotychczas dziewięć medali: dwa złote, srebrny i sześć brązowych.

 

Mężczyźni w Mińsku rywalizowali także o krążki mistrzostw Europy. Najlepiej z Polaków wypadł Damian Durkacz (64 kg), który dotarł do ćwierćfinału.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie