Kwiatkowski w składzie Team Ineos na Tour de France

Inne
Kwiatkowski w składzie Team Ineos na Tour de France
fot. PAP

Ubiegłoroczny zwycięzca Brytyjczyk Geraint Thomas oraz Michał Kwiatkowski znaleźli się w składzie Ineos na rozpoczynający się 6 lipca w Brukseli najsłynniejszy wyścig kolarski Tour de France. Ekipę tworzy siedmiu z ośmiu uczestników imprezy sprzed roku.

Brakuje tylko kontuzjowanego Chrisa Froome'a, najbardziej znanego kolarza Ineosu, grupy, która do kwietnia startowała pod nazwą innego sponsora - Sky. W miejsce słynnego Brytyjczyka pojedzie Holender Dylan van Baarle.

 

W tym roku ekipa będzie miała dwóch liderów - ubiegłorocznego triumfatora, 32-letniego Thomasa oraz o dziesięć lat młodszego specjalistę od górskich wspinaczek Kolumbijczyka Egana Bernala, zwycięzcę dwóch tegorocznych tygodniowych wyścigów zaliczanych do cyklu World Tour, Paryż - Nicea i Dookoła Szwajcarii.

 

Thomas, który po upadku wycofał się z imprezy w Szwajcarii, zadeklarował, że od tego czasu zdążył potrenować i czuje się gotowy do startu. "W rozmowach z ekipą doszliśmy do wniosku, że logicznie będzie zacząć wyścigu z dwoma współliderami. To da nam więcej opcji" - zapewnił w komunikacie swojej grupy.

 

Wszyscy nominowani kolarze brytyjskiej ekipy, która dominuje w Tour de France od 2012 roku, z przerwą na edycję 2014, mają za sobą start w "Wielkiej Pętli", ale tylko pochodzący z Walii Thomas odnosił w niej etapowe triumfy.

 

Holender Wout Poels wygrał natomiast królewski etap w tegorocznym Criterium du Dauphine. Michał Kwiatkowski z kolei zdobył m.in. mistrzostwo świata w 2014 roku i zwyciężał w słynnych klasykach.

 

 

Skład ekipy Ineos na Tour de France 2019:

 

Geraint Thomas (W. Brytania), Egan Bernal (Kolumbia), Jonathan Castroviejo (Hiszpania), Michał Kwiatkowski (Polska), Gianni Moscon (Włochy), Wout Poels (Holandia), Luke Rowe (W. Brytania), Dylan van Baarle (Holandia).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie