Liga Narodów: Niemcy ograły Portugalię

W drugim piątkowym meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Lipsku Niemcy wygrały z Portugalią 3:1. We wcześniejszym spotkaniu Polska pokonała Japonię 3:1.

Premierowa odsłona starcia Niemców z Portugalczykami miała bardzo zacięty przebieg. Choć to Portugalia pierwsza miała piłkę setową (23:24), ze zwycięstwa w tej partii, po emocjonującej rywalizacji na przewagi cieszyli się gospodarze. Przypieczętował je efektowny blok Simona Hirscha (28:26).

W drugim secie Portugalczycy zdołali zrewanżować się rywalom (20:25), co podrażniło niemieckich siatkarzy. W trzeciej partii rozbili rywali. Kluczowa okazała się punktowa seria przy zagrywkach Rubena Schotta. Przyjmujący Trefla Gdańsk rozpoczął przy stanie 13:8, a skończył gdy było już 21:8! Dobre zagrywki były kluczem do sukcesu Niemców. Wynik seta na 25:10 asem serwisowym ustalił Hirsch.

Czwarta odsłona to powrót do wyrównanej walki. Wynik długo oscylował wokół remisu (20:20), kluczowe akcje padły jednak łupem Niemców. Gdy nerwową akcję skończył Tobias Krick, gospodarze mieli piłkę meczową (24:22). Rywale zdołali jeszcze odpowiedzieć, ale atak blok-aut Schotta zakończył seta (25:23) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Christian Fromm (21), Simon Hirsch (19), Ruben Schott (10) - Niemcy; Alexandre Ferreira (13), Marco Ferreira (13), Lourenco Martins (10) - Portugalia.

Niemcy odnieśli trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Portugali toczy z Australią korespondencyjną rywalizację o utrzymanie. W sobotę Niemcy zagrają z Polską, a Portugalczycy z Japonią.

Niemcy – Portugalia 3:1 (28:26, 20:25, 25:10, 25:23)

Niemcy: Jan Zimmermann, Simon Hirsch, Christian Fromm, Ruben Schott, Tobias Krick, Marcus Bohme – Julian Zenger (libero) oraz Linus Weber, David Sossenheimer, Lukas Kampa, Noah Baxpohler, Moritz Reichert. Trener: Andrea Giani.
Portugalia: Miguel Tavares Rodrigues, Lourenco Martins, Phelipe Martins, Filip Cveticanin, Alexandre Ferreira, Marco Ferreira – Gil Pereira (libero) oraz Bruno Cunha, Valdir Sequeira, Tiago Da Silva Violas, Caique Oswaldo Ferreira Da Silva, Joao Simoes. Trener: Hugo Silva.

Sędziowie: Vladimir Simonovic (Serbia) – Mario Bernaola Sanchez (Hiszpania).

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Lipsku (28–30 czerwca):

2019-06-28: Polska  Japonia 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)
2019-06-28: Niemcy  Portugalia 3:1 (28:26, 20:25, 25:10, 25:23)

2019-06-29: Niemcy  Polska (sobota, godzina 17:15; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-29: Portugalia  Japonia (sobota, godzina 20:15; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-30: Niemcy – Japonia (niedziela, godzina 13:45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-30: Polska  Portugalia (niedziela, godzina 16:45; transmisja – Polsat Sport).