Japonia pokonana! Polscy siatkarze wciąż w grze o Final Six

W pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Lipsku Polska wygrała z Japonią 3:1. Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli dziewiąte zwycięstwo i wciąż mają szansę na awans do turnieju finałowego. W kolejnych spotkaniach zagrają z Niemcami oraz z Portugalią.

Pierwsza partia długo miała wyrównany przebieg, a żadna ze stron nie była w stanie uzyskać przewagi. Z większym animuszem grali Japończycy, którzy dobrze prezentowali się w obronie, popełniali jednak sporo błędów, zwłaszcza w polu zagrywki. W końcówce seta siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zdołali jednak uzyskać przewagę po serii skutecznych ataków Yuki Ishikawy (17:21). To był kluczowy moment seta. Polacy nie byli już w stanie odrobić strat i przegrali 22:25.

Słaba dyspozycja Polaków z końcówki pierwszego seta przeniosła się również na początek drugiej odsłony (6:8). W środkowej części podopieczni Heynena przejęli inicjatywę (16:13). Pomogły im w tym skuteczna gra w ofensywie i błędy rywali, a w końcowej części seta dobra gra blokiem. Właśnie blok przyniósł polskim siatkarzom piłkę setową, a autowy atak Japończyków zakończył drugą partię (25:19).

Set numer przyniósł zaciętą walkę obu ekip. Wynik długo oscylował wokół remisu (7:7, 11:11, 21:21). W końcówce przewagę uzyskali siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni. Gdy Tatsuya Fukuzawa zaatakował w sam narożnik, Japonia miała piłkę setową przy stanie 22:24. Polacy zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrali tę wojnę nerwów, kończąc tę odsłonę podwójnym blokiem Mateusza Bieńka i Macieja Muzaja na Yuki Ishikawie (27:25).

Czwarta odsłona od początku przebiegała po myśli polskich siatkarzy. W środkowej części wypracowali oni sobie znaczącą przewagę i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:12. Po niej przeżyli jednak słabsze chwile, a kolejny błysk Yuji Nishidy pozwolił im odrobić straty (16:16). Końcówka znów należała jednak do siatkarzy trenera Heynena. Skuteczny atak Bieńka zamknął tę część meczu (25:20) i całe spotkanie.

Najwięcej punktów: Maciej Muzaj (16), Mateusz Bieniek (14), Aleksander Śliwka (13), Karol Kłos (12), Bartosz Bednorz (11) – Polska; Yuji Nishida (26), Yuki Ishikawa (19) – Japonia. Mocną bronią reprezentacji Polski był w tym meczu blok (12–3).

Polacy, choć przyjechali do Niemiec w mocno eksperymentalnym składzie, odnieśli dziewiąte zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów i wciąż mają szansę na awans do Final Six, który odbędzie się w dniach 10–14 lipca w Chicago. Po zwycięstwie nad Japonią podopieczni Heynena awansowali na piąte miejsce, wyprzedzając Włochów, którzy wygrali osiem spotkań. Drużyna z Italii rywalizuje na turnieju w Brazylii. Polacy w kolejnych meczach ostatniego turnieju fazy zasadniczej Ligi Narodów w Lipsku zagrają w sobotę z Niemcami, a dzień później z Portugalią.

Polska – Japonia 3:1(22:25, 25:19, 27:25, 25:20)

Polska: Marcin Komenda, Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Karol Kłos – Damian Wojtaszek (libero) oraz Bartosz Filipiak, Marcin Janusz, Piotr Łukasik. Trener: Vital Heynen.
Japonia: Masahiro Sekita, Masahiro Yanagida, Yuji Nishida, Akihiro Yamauchi, Taishi Onodera, Yuki Ishikawa – Taichiro Koga (libero) oraz Tatsuya Fukuzawa, Issei Otake, Takashi Dekita, Haku Ri, Naonobu Fujii, Naoya Takano. Trener: Yuichi Nakagaichi.

Sędziowie: Jaafar Ebrahim Ali (Bahrajn) – Stefano Cesare (Włochy).

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Lipsku (28–30 czerwca):

2019-06-28: Polska  Japonia 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)
2019-06-28: Niemcy  Portugalia (piątek, godzina 20:15; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-29: Niemcy  Polska (sobota, godzina 17:15; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-29: Portugalia  Japonia (sobota, godzina 20:15; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-30: Niemcy – Japonia (niedziela, godzina 13:45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-30: Polska  Portugalia (niedziela, godzina 16:45; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Japonia 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20) Mateusz Bieniek zakończył to starcie!

Polska – Japonia 2:1, 24:19 Nerwowa wymiana dla Polski! Kontra i piłka meczowa!

Polska – Japonia 2:1, 23:19 Polacy coraz bliżej zwycięstwa.

Polska – Japonia 2:1, 21:19 Issei Otake skutecznie po przerwie.

Polska – Japonia 2:1, 21:18 Aleksander Śliwka z drugiej linii trafił idealnie w boczną linię! Czas dla Japonii.

Polska – Japonia 2:1, 20:18 Bartosz Bednorz zatrzymał atak rywali pojedynczym blokiem.

Polska – Japonia 2:1, 18:18 Tatsuya Fukuzawa popisał się efektownym atakiem.

Polska – Japonia 2:1, 17:16 Aleksander Śliwka przerwał serię Japończyków.

Polska – Japonia 2:1, 16:16 Kapitalna obrona w wykonaniu Taichiro Kogi, atak Yuji Nishidy i Japonia odrobiła straty! Trener Vital Heynen wziął drugi czas.

Polska – Japonia 2:1, 16:15 Aleksander Śliwka zaatakował w aut. Już tylko punkt przewagi Polaków.

Polska – Japonia 2:1, 16:14  Japończycy nie rezygnują. Potężnym atakiem popisał się Yuji Nishida. Czas dla trenera Vitala Heynena.

Polska – Japonia 2:1, 16:12 Kapitalna zagrywka Mateusza Bieńka i cztery oczka zaliczki mają Polacy na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 2:1, 14:12 Yuki Ishikawa posłał piłkę daleko w aut, ale po chwili w siatkę zaserwował Bartosz Bednorz.

Polska – Japonia 2:1, 13:11 Polacy utrzymują przewagę.

Polska – Japonia 2:1, 12:9 Skuteczny blok dał Polakom trzy punkty przewagi. Czas dla trenerów reprezentacji Japonii.

Polska – Japonia 2:1, 10:8 Yuki Ishikawa zaatakował w aut.

Nieoczekiwany libero reprezentacji Polski

Ostatni turniej Ligi Narodów przyniósł wiele kadrowych roszad, a Vital Heynen wciąż pracuje nad ostatecznym kształtem wyjściowego składu Biało-Czerwonych. Ze względu na fakt, że jedynym nominalnym libero w Lipsku jest Damian Wojtaszek, granatową koszulkę w meczu z Japonią założył... atakujący, Bartłomiej Bołądź.

Polska – Japonia 2:1, 8:7 Marcin Komenda zaskoczył rywali zagrywką. Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Japonia 2:1, 6:7 Trzy piłki z rzędu dla Japończyków.

Polska – Japonia 2:1, 6:6 Przestrzelony atak Aleksandra Śliwki i Japończycy odrobili straty z początku seta.

Polska – Japonia 2:1, 5:4 Yuji Nishida popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Japonia 2:1, 2:1 Obie ekipy rozpoczęły czwartą partię.

Polska – Japonia 2:1 (22:25, 25:19, 27:25) Podwójny blok Mateusz Bieniek/Maciej Muzaj zatrzymał atak rywali i zakończył trzecią partię!

Polska – Japonia 1:1, 26:25 Serwis Japończyków w siatkę.

Polska – Japonia 1:1, 25:25 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Japonia 1:1, 25:25 Yuji Nishida skutecznie.

Polska – Japonia 1:1, 25:24 Punkt dla Polski po weryfikacji. Dotknięcie siatki przez środkowego Japończyków.

Polska – Japonia 1:1, 24:24 Tatsuya Fukuzawa zablokowany! Gramy na przewagi.

Polska – Japonia 1:1, 22:24 Tatsuya Fukuzawa zaatakował w sam narożnik. Piłka setowa dla Japonii.

Polska – Japonia 1:1, 22:23 Przepchnęli piłkę na siatce Japończycy. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Japonia 1:1, 21:21 Mateusz Bieniek przestrzelił zagrywkę.

Polska – Japonia 1:1, 21:20 Błąd japońskiego rozgrywającego.

Polska – Japonia 1:1, 20:20 Znów remis po ataku Aleksandra Śliwki.

Polska – Japonia 1:1, 19:18 Skutecznie Mateusz Bieniek. Czas dla trenera Philippe Blaina.

Polska – Japonia 1:1, 18:18 Efektowny atak po prostej w wykonaniu Macieja Muzaja.

Polska – Japonia 1:1, 17:17 Z przesuniętej krótkiej zaatakował Mateusz Bieniek.

Polska – Japonia 1:1, 16:16 Po przerwie skutecznie zaatakował Maciej Muzaj.

Poznaliśmy kalendarz siatkarskiego sezonu reprezentacyjnego na 2020 rok!

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) przedstawiła kalendarz na sezon reprezentacyjny siatkarzy i siatkarek w 2020 roku. Terminarz nie będzie tak napięty jak w obecnym sezonie. Najważniejszą imprezą będą igrzyska olimpijskie w Tokio. Pierwsze turnieje reprezentacyjne w 2020 roku zostaną rozegrane już w styczniu. Będą to kontynentalne turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich.

Polska – Japonia 1:1, 15:16 Yuji Nishida skutecznie i punkt tracą Polacy do rywali na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 1:1, 15:14 Yuji Nishida zaatakował w antenkę.

Polska – Japonia 1:1, 13:14 Po ataku Japończyków ucierpiał Maciej Muzaj, ale szybko wrócił do gry.

Polska – Japonia 1:1, 12:12 Atak Aleksandra Śliwki po ciasnym skosie.

Polska – Japonia 1:1, 11:12 Maciej Muzaj posłał piłkę w aut.

Polska – Japonia 1:1, 11:11 Skuteczny atak Mateusza Bieńka.

Polska – Japonia 1:1, 10:10 Skutecznym atakiem popisał się Maciej Muzaj.

Polska – Japonia 1:1, 9:10 Japonia na prowadzeniu.

Polska – Japonia 1:1, 8:7 Punkt przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Japonia 1:1, 7:7 Tatsuya Fukuzawa obił polski blok.

Polska – Japonia 1:1, 6:6 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

Polska – Japonia 1:1, 4:4 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – Japonia 1:1, 1:1 Rozpoczął się trzeci set starcia Polaków z Japończykami.

Polska – Japonia 1:1 (22:25, 25:19) Autowy atak Japończyków zakończył drugą partię.

Polska – Japonia 0:1, 24:18 Potrójny blok Polaków dał piłkę setową.

Polska – Japonia 0:1, 23:18 Karol Kłos z przechodzącej piłki. Kolejna przerwa dla trenera Japończyków.

Polska – Japonia 0:1, 21:18 Yuji Nishida popisał się potężnym atakiem.

Polska – Japonia 0:1, 21:17 Mateusz Bieniek obił blok rywali. Przerwa dla trenera reprezentacji Japonii.

Polska – Japonia 0:1, 19:17 Yuki Ishikawa zaatakował z lewego skrzydła.

Polska – Japonia 0:1, 19:16 Skuteczny atak Mateusza Bieńka z krótkiej.

Polska – Japonia 0:1, 17:15 Taishi Onodera skutecznie z krótkiej.

Polska – Japonia 0:1, 16:13 Trzy oczka przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 0:1, 15:13 Świetny blok Karola Kłosa.

Polska – Japonia 0:1, 14:13 Masahiro Yanagida zablokowany.

Polska – Japonia 0:1, 13:13 Wyrównana część seta.

Polska – Japonia 0:1, 11:11 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

Polska – Japonia 0:1, 10:10 Polacy odrobili początkowe straty.

Polska – Japonia 0:1, 9:10 Przestrzelony serwis Japończyków.

Kto w Spale, kto w Lipsku, kto w... Gdańsku? Gorące lato polskich siatkarzy

Reprezentacja Polski wciąż rywalizuje o awans do Final Six Ligi Narodów siatkarzy. W piątek w Lipsku zacznie rywalizację w ostatnim turnieju fazy interkontynentalnej. Tymczasem w Spale rozpoczęły się już przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, który w sierpniu zostanie rozegrany w Gdańsku. Kogo selekcjoner Vital Heynen zabierze do Ergo Areny?

Polska – Japonia 0:1, 6:8 Yuji Nishida ustalił wynik na pierwszej przerwie. Dwa punkty straty Polaków.

Polska – Japonia 0:1, 6:7  Aleksander Śliwka tym razem skutecznie.

Polska – Japonia 0:1, 4:7 Przestrzelony atak Aleksandra Śliwki. Weryfikacja wideo pokazała, że piłka minęła blok Japończyków.

Polska – Japonia 0:1, 4:4 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

Polska – Japonia 0:1, 3:4 Bartosz Bednorz przestrzelił zagrywkę.

Polska – Japonia 0:1, 2:3 Skuteczna gra w kontrze nadal mocną bronią Japończyków.

Polska – Japonia 0:1, 2:2 Rozpoczęła się druga odsłona.

Polska – Japonia 0:1 (22:25) Aleksander Śliwka zaserwował w siatkę. Pierwszy set padł łupem Japończyków.

Polska – Japonia 0:0, 22:24 Zablokowany Masahiro Yanagida.

Polska – Japonia 0:0, 21:24 Yuji Nishida zaserwował w siatkę.

Polska – Japonia 0:0, 20:24 Przestrzelony atak Bartosza Bednorza i piłka setowa dla Japonii.

Polska – Japonia 0:0, 20:23 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

Polska – Japonia 0:0, 18:22 Zablokowany Bartosz Bednorz.

Polska – Japonia 0:0, 18:21 Mateusz Bieniek skutecznie z krótkiej.

Polska – Japonia 0:0, 17:21 Trwa seria Japończyków.

Polska – Japonia 0:0, 17:20 Yuki Ishikawa skutecznie. Trzy oczka przewagi Japończyków.

Polska – Japonia 0:0, 17:19 Yuki Ishikawa jeszcze raz skutecznie. O drugą przerwę poprosił trener Vital Heynen.

Polska – Japonia 0:0, 17:18 Yuki Ishikawa skutecznie zza linii trzeciego metra.

Polska – Japonia 0:0, 17:16 Skuteczna kontra Polaków.

Polska – Japonia 0:0, 15:16 Yuji Nishida popisał się skutecznym atakiem, po którym Japonia ma punkt przewagi na drugiej przerwie.

Polska – Japonia 0:0, 14:14 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Japonia 0:0, 13:13 Dotknięcie siatki przez Japończyków, ale w kolejnej akcji Taishi Onodera skutecznie zaatakował z krótkiej.

Polska – Japonia 0:0, 11:11 Błąd dotknięcia siatki po polskiej stronie.

Polska – Japonia 0:0, 11:10 Efektowny atak Macieja Muzaja.

Polska – Japonia 0:0, 9:9 Yuji Nishida skutecznie.

Brak klimatyzacji zaskoczył kadrę Heynena w Lipsku. Prawdziwe piekło

Reprezentacja Polski rozgrywa ostatni turniej tegorocznej Ligi Narodów w Lipsku. Biało-Czerwoni do Niemiec przemieścili się z Mediolanu, a podczas całej drogi towarzyszy im Tomasz Swędrowski. Nasz komentator opowiedział o mało korzystnych warunkach panujących w Lipsku... Warunki, które nasi reprezentanci zastali w Niemczech nie ułatwiają przygotowań do ostatniego, decydującego weekendu Ligi Narodów.

Polska – Japonia 0:0, 9:7 Trzecia pomyłka Japończyków w polu zagrywki.

Polska – Japonia 0:0, 8:6 Zepsuty serwis Japończyków i dwa oczka przewagi reprezentacji Polski na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Japonia 0:0, 6:5 Aleksander Śliwka popisał się kiwką, po której piłka trafiła w linię.

Polska – Japonia 0:0, 4:4 Yuji Nishida obił polski blok. Punkt za punkt na początku meczu.

Polska – Japonia 0:0, 2:2 Rozpoczął się pierwszy mecz turnieju w Lipsku!

Polska: Marcin Komenda, Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Karol Kłos – Damian Wojtaszek (libero).
Japonia: Masahiro Sekita, Masahiro Yanagida, Yuji Nishida, Akihiro Yamauchi, Taishi Onodera, Yuki Ishikawa – Taichiro Koga (libero).

Czas na hymny obu państw.

Liga Narodów siatkarzy: Polska - Japonia. Transmisja w Polsacie Sport

Ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów z udziałem polskich siatkarzy odbędzie się w Lipsku. W pierwszym meczu Biało-Czerwoni zmierzą z reprezentacją Japonii. Być może trener Vital Heynen znów da szansę gry Tomaszowi Fornalowi, który dobrze spisał się w meczach z Chinami i Francją podczas zawodów w Ningbo.

Jak informuje z Lipska Tomasz Swędrowski, Polacy mecz z Japonią rozpoczną w składzie: Marcin Janusz, Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Karol Kłos – Damian Wojtaszek (libero).

Heynen ogłosił kadrę na turniej Ligi Narodów w Lipsku

Biało-Czerwoni zajmują szóste miejsce w klasyfikacji Ligi Narodów, mając tyle samo zwycięstw, co znajdujące się oczko wyżej Włochy. Kalendarz jednak sprzyja podopiecznym Heynena, którzy w Lipsku zmierzą się z Japonią, Niemcami i Portugalią. W ostatni weekend potrwa więc zacięta walka o wyjazd na Final Six w Chicago.

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Lipsku. Terminarz i plan transmisji

Przed nami ostatni turniej tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy, który odpowie na pytanie, czy reprezentacja Polski uzyska awans do Final Six tych rozgrywek? Podopieczni Vitala Heynena powalczą o realizację tego celu w Lipsku, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Japonii, Niemiec oraz Portugalii. Poniżej przedstawiamy terminarz oraz plan transmisji zmagań u naszych zachodnich sąsiadów.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska - Japonia. Początek spotkania o godzinie 17.30.