Riner wraca na tatami po 20-miesięcznej przerwie

Sporty walki
Riner wraca na tatami po 20-miesięcznej przerwie
fot. PAP

Po 20-miesięcznej przerwie do międzynarodowej rywalizacji wraca Francuz Teddy Riner, jeden z najwybitniejszych judoków w historii. Dwukrotny mistrz olimpijski ma wystartować w Grand Prix Montrealu (5-7 lipca) - poinformowała francuska federacja.

Wcześniej anonsowano jego powrót w kwietniu, ale ostatecznie trenujący od końca stycznia zawodnik nie wystąpił w tureckiej Antalyi. Celem urodzonego na Gwadelupie Rinera jest trzecie złoto olimpijskie - na igrzyskach w Tokio. To w jego dyscyplinie udało się jedynie Japończykowi Tadahiro Nomurze (w kategorii do 60 kg), który z mistrzostwa olimpijskiego cieszył się w Atlancie (1996), Sydney (2000) i Atenach (2004).

 

Ostatni raz Franzuz walczył w listopadzie 2017 roku w mistrzostwach świata w Maroku, gdzie w finale kategorii open pokonał Belga Tomę Nikiforova.

 

Już wcześniej trenerzy reprezentacji "Trójkolorowych" ogłosili, że ponaddwumetrowego zawodnika zabraknie w mistrzostwach świata w Baku (2018) i Tokio (2019).

 

Słynny Francuz jest złotym medalistą olimpijskim z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016) oraz dziesięciokrotnym mistrzem świata. Na igrzyskach w Pekinie (2008) sięgnął po brąz. Od 2010 roku nie przegrał ani jednego pojedynku kończąc zwycięstwem 144 walki.

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie