Summer Boxing Night II: Jeżewski poznał rywala

Sporty walki
Summer Boxing Night II: Jeżewski poznał rywala
fot. Polsat Sport

Nikodem Jeżewski (17-0-1, 9 KO) wróci na ring 31 sierpnia podczas gali Summer Boxing Night II w Kałuszynie. Jego przeciwnikiem będzie były pretendent do tytułu mistrza świata Australijczyk, Mark Flanagan (24-7, 17 KO). Walka jest zakontraktowana na osiem rund.

Jeżewski stoczył jedną walkę w 2019 roku. Na gali w Katowicach pokonał większościową decyzją sędziów Shawndella Terella Wintersa (11-2, 10 KO). Tym razem zmierzy się z byłym pretendentem o pas mistrza świata organizacji WBA w wadzie junior ciężkiej. Jego rywal, Flagan w 2017 roku otrzymał szansę walki o tytuł mistrzowski z Denisem Lebiediewem. Australijczyk przegrał jednak zdecydowanie na punkty.

28-letni bokser nie przegrał w zawodowej karierze, a starcie z Australijczykiem będzie dla niego poważnym sprawdzianem. Ostatnie walki Flanagana mogą jednak być dobrym prognostykiem dla Polaka. Osiem miesięcy temu we Francji przegrał z tamtejszym prospektem Arsenem Goulamirianem (24-0, 16 KO). W 2019 roku stoczył jeden pojedynek, przegrywając na punkty z Davidem Lightem (13-0, 8 KO).

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze