Liga Narodów siatkarzy: Dziesiąte zwycięstwo reprezentacji Polski!

W drugim meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Lipsku Polska wygrała z Niemcami 3:1. Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli dziesiąte zwycięstwo w tych rozgrywkach i znacznie przybliżyli się do awansu do turnieju finałowego. W niedzielę, na zakończenie fazy interkontynentalnej, zagrają z Portugalią.

Polacy rozpoczęli to spotkanie w eksperymentalnym zestawieniu, do czego trener Vital Heynen zdążył już wszystkich przyzwyczaić. Mimo to  Polacy efektownie rozpoczęli premierową odsłonę (8:4), a w dalszej części seta spokojnie utrzymywali dystans (16:12, 20:15). Dobrze funkcjonowała gra blok-obrona, biało-czerwoni byli skuteczni na kontrach, korzystali też z błędów własnych rywali, których rywale popełnili aż dziesięć. Polacy spokojnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował Bartosz Filipiak atakiem po bloku rywali (25:19).

W drugim secie oglądaliśmy wyrównaną grę obu ekip, ale przed drugą przerwą techniczną przewagę zaczęli budować Niemcy (13:16). W polskiej ekipie spadło przyjęcie, a rywale skutecznie prezentowali się w polu serwisowym. Po asie serwisowym Moritza Reicherta było już 15:20, a tej przewagi niemieccy siatkarze nie dali już sobie odebrać. Błąd Polaków w polu zagrywki ustalił wynik na (21:25).

Trzecia partia miała bardzo jednostronne oblicze. Niemcy dotrzymywali kroku rywalom jedynie do pierwszej przerwy, na której, po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka, biało-czerwoni mieli dwa oczka zaliczki (8:6). Później Polacy dominowali na parkiecie. Dzięki skutecznej grze w ofensywie szybko odskoczyli rywalom (16:10). W końcówce, po skutecznym bloku Norberta Hubera różnica wynosiła już dziesięć oczek (22:12), a Polacy wygrali ostatecznie 25:14.

Set numer cztery rozpoczął się od pechowego zdarzenia, bo już w pierwszej akcji groźnie wyglądającego urazu doznał Tomasz Fornal. Ta sytuacja nie zdekoncentrowała jednak biało-czerwonych. Tym razem obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, na pierwszej przerwie dwa oczka zaliczki mieli Niemcy (6:8), na drugiej Polacy (16:14). Wynik niemal do samego końca oscylował wokół remisu (23:23). Wszystko rozstrzygnęło się w dwóch ostatnich akcjach. Aleksander Śliwka skutecznie zaatakował po skosie, a kolejną wymianę zakończył atakiem ze środka Karol Kłos (25:23).

Najwięcej punktów: Piotr Łukasik (18), Łukasz Kaczmarek (12) – Polska; Simon Hirsch (20), Christian Fromm (12), Moritz Reichert (11) – Niemcy. Polacy lepiej od rywali punktowali blokiem (11–7), popełnili też zdecydowanie mniej błędów własnych (17–33).

Polscy siatkarze odnieśli dziesiąte zwycięstwo w swym czternastym meczu w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Są o krok od awansu do turnieju Final Six, który zostanie rozegrany w dniach 10–14 lipca w Chicago. W ostatnim meczu fazy interkontynentalnej zmierzą się w niedzielę z Portugalią i będą zdecydowanym faworytem tego starcia. Awans mogą już jednak świętować wcześniej, w przypadku korzystnych wyników na turnieju w Brazylii.

Polska – Niemcy 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23)

Polska: Marcin Janusz, Bartosz Filipiak, Tomasz Fornal, Piotr Łukasik, Karol Kłos, Norbert Huber – Damian Wojtaszek (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Marcin Komenda, Aleksander Śliwka, Bartlomiej Bołądź. Trener: Vital Heynen.
Niemcy: Jan Zimmermann, Noah Baxpohler, Simon Hirsch, Anton Brehme, Moritz Reichert, Christian Fromm – Julian Zenger (libero) oraz Linus Weber, David Sossenheimer, Lukas Kampa, Marcus Bohme, Ruben Schott. Trener: Andrea Giani.

Sędziowie: Stefano Cesare (Włochy) – Vladimir Simonovic (Serbia).

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów w Lipsku (28–30 czerwca):

2019-06-28: Polska  Japonia 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)
2019-06-28: Niemcy  Portugalia 3:1 (28:26, 20:25, 25:10, 25:23)

2019-06-29: Polska  Niemcy 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23)
2019-06-29: Portugalia  Japonia (sobota, godzina 20:15; transmisja – Polsat Sport)

2019-06-30: Niemcy – Japonia (niedziela, godzina 13:45; transmisja – Polsat Sport)
2019-06-30: Polska  Portugalia (niedziela, godzina 16:45; transmisja – Polsat Sport).

Relacja zakończona

Polska – Niemcy 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23) Skuteczny atak Karola Kłosa zakończył to spotkanie!

Polska – Niemcy 2:1, 24:23 Aleksander Śliwka po skosie! Piłka meczowa dla Polski.

Polska – Niemcy 2:1, 23:23 Simon Hirsch zaatakował po bloku.

Polska – Niemcy 2:1, 23:22 Tym razem to trener Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 2:1, 22:22 Lukas Kampa zepsuł zagrywkę.

Polska – Niemcy 2:1, 21:22 Druga przerwa na prośbę Vitala Heynena.

Polska – Niemcy 2:1, 21:21 Bartłomiej Bołądź zablokowany.

Polska – Niemcy 2:1, 21:20 Skutecznie Piotr Łukasik, ale rywale odpowiedzieli w kolejnej akcji.

Polska – Niemcy 2:1, 20:19 Niemcy zmniejszyli straty. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Niemcy 2:1, 20:17 Autowa zagrywka Niemców.

Polska – Niemcy 2:1, 19:16 Piotr Łukasik skutecznie z przechodzącej piłki.

Polska – Niemcy 2:1, 18:16 Skuteczny blok Polaków. Trener Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 2:1, 16:14 Dwa oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Niemcy 2:1, 14:13 Kapitalna obrona Piotra Łukasika i Łukasz Kaczmarek skończył akcję skutecznym atakiem.

Polska – Niemcy 2:1, 13:12 Groźny upadek zaliczył Moritz Reichert, ale szybko wrócił do gry.

Polska – Niemcy 2:1, 12:11 Piotr Łukasik zaatakował po bloku rywali.

Polska – Niemcy 2:1, 10:10 Mocne uderzenie Christiana Fromma.

Polska – Niemcy 2:1, 9:8 Trzy piłki z rzędu i Polacy wyszli na prowadzenie!

Polska – Niemcy 2:1, 6:8 Marcus Bohme z krótkiej i dwa oczka tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 2:1, 5:7 Christian Fromm skutecznie z drugiej linii.

Polska – Niemcy 2:1, 4:6 Lukas Kampa - as serwisowy.

Polska – Niemcy 2:1, 2:3 Skuteczny atak Niemców.

Polska – Niemcy 2:1, 0:0 Już w pierwszej akcji seta groźnie wyglądającego urazu doznał Tomasz Fornal.

Polska – Niemcy 2:1 (25:19, 21:25, 25:14) Przekroczenie linii dziewiątego metra przez Antona Brehme podczas zagrywki.

Polska – Niemcy 1:1, 24:13 Tomasz Fornal skutecznym atakiem o blok rywali wywalczył piłkę setową!

Polska – Niemcy 1:1, 22:12 Skuteczny blok Norberta Hubera. Dziesięć oczek różnicy!

Polska – Niemcy 1:1, 21:12 Moritz Reichert zatrzymany blokiem.

Polska – Niemcy 1:1, 20:12 Kolejna skuteczna kontra Polaków.

Polska – Niemcy 1:1, 19:12 Norbert Huber skończył kontrę Polaków. Trener Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 1:1, 18:12 Notorycznie mylą się Niemcy w polu serwisowym.

Polska – Niemcy 1:1, 17:12 Punkt za punkt po przerwie.

Od Łomacza do Hubera. Najstarsi i najmłodsi siatkarze Ligi Narodów

22 lata - taka jest różnica wieku pomiędzy najstarszym i najmłodszym zawodnikiem zgłoszonym do tegorocznej edycji Ligi Narodów. W reprezentacji Polski ta różnica jest znacznie mniejsza i wynosi niecałe 11 lat. Najstarszym zawodnikiem w ekipie biało-czerwonych jest Grzegorz Łomacz, a najmłodszym - Norbert Huber.

Polska – Niemcy 1:1, 16:10 Łukasz Kaczmarek skutecznie. Zdecydowana przewaga Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Niemcy 1:1, 14:9 Łukasz Kaczmarek skończył kontrę Polaków.

Polska – Niemcy 1:1, 12:9 Simon Hirsch przedarł się przez polski blok.

Polska – Niemcy 1:1, 11:8 Zablokowany Łukasz Kaczmarek.

Polska – Niemcy 1:1, 11:7 Piotr Łukasik popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Niemcy 1:1, 10:7 Przestrzelona zagrywka Łukasza Kaczmarka.

Polska – Niemcy 1:1, 10:6  Piotr Łukasik skończył kontrę Polaków. Trener Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 1:1, 9:6 Simon Hirsch popełnił błąd przejścia linii.

Polska – Niemcy 1:1, 8:6 Łukasz Kaczmarek - as serwisowy. Dwa punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Niemcy 1:1, 7:6 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Niemcy 1:1, 5:6 Moritz Reichert skutecznie.

Polska – Niemcy 1:1, 4:5 Tomasz Fornal zaatakował w siatkę.

Polska – Niemcy 1:1, 3:3 Skuteczny blok Niemców.

Polska – Niemcy 1:1, 2:1 Rozpoczęła się trzecia odsłona meczu.

Polska – Niemcy 1:1 (25:19, 21:25) Pomyłka Polaków w polu zagrywki kończy drugą odsłonę.

Polska – Niemcy 1:0, 21:24 Pojedynczy blok Tomasza Fornala.

Polska – Niemcy 1:0, 20:24 Piłka setowa dla Niemców.

Polska – Niemcy 1:0, 20:23 Marcus Bohme zaatakował w aut.

Polska – Niemcy 1:0, 19:23 Długa wymiana pada łupem Niemców.

Polska – Niemcy 1:0, 19:22 Skuteczny atak Piotra Łukasika.

Polska – Niemcy 1:0, 18:20 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka. Trzy piłki z rzędu dla Polski! Czas dla trenera reprezentacji Niemiec.

Polska – Niemcy 1:0, 17:20 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Niemcy 1:0, 16:20 Moritz Reichert tym razem przestrzelił.

Polska – Niemcy 1:0, 15:20 Moritz Reichert - as serwisowy. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Niemcy 1:0, 15:18 Przestrzelona zagrywka Niemców.

Polska – Niemcy 1:0, 13:17 Efektowny blok Niemców.

Polska – Niemcy 1:0, 13:16 Skuteczna kontra Niemców, którzy mają trzy oczka zaliczki na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Niemcy 1:0, 13:15 Błąd przekroczenia linii po polskiej stronie.

Polska – Niemcy 1:0, 13:14 Czas dla trenera Vitala Heynena.

Polska – Niemcy 1:0, 13:13 Bartosz Filipiak posłał piłkę minimalnie w aut.

Polska – Niemcy 1:0, 13:11 Christian Fromm pomylił się w polu serwisowym.

Polska – Niemcy 1:0, 12:11 Piotr Łukasik zaserwował w siatkę.

Polska – Niemcy 1:0, 12:10 Trener Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 1:0, 11:10 Bartosz Filipiak zaatakował blok-aut.

Polska – Niemcy 1:0, 10:10 Christian Fromm popisał się mocnym atakiem.

Polska – Niemcy 1:0, 10:9 Piotr Łukasik skutecznie zaatakował po skosie.

Polska – Niemcy 1:0, 9:9 Christian Fromm zaatakował w aut.

Polska – Niemcy 1:0, 8:8 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Niemcy 1:0, 7:8 Bartosz Filipiak skutecznie zaatakował po przerwie.

Polska – Niemcy 1:0, 6:8 Dwa oczka straty Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Niemcy 1:0, 4:7 Jan Zimmermann - as serwisowy.

Polska – Niemcy 1:0, 4:6 Przewaga Niemców na początku seta.

Polska – Niemcy 1:0, 3:3 Bartosz Filipiak atakiem po bloku rywali skończył długą wymianę.

Polska – Niemcy 1:0, 0:1 Rozpoczęła się druga odsłona.

Polska – Niemcy 1:0 (25:19) Bartosz Filipiak atakiem po bloku zakończył pierwszą partię.

Polska – Niemcy 0:0, 24:18 Piotr Łukasik atakiem po skosie wywalczył piłkę setową.

Polska – Niemcy 0:0, 23:18  Przestrzelił zagrywkę Linus Weber.

Polska – Niemcy 0:0, 22:17 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka. Trener Andrea Giani wziął drugi czas.

Polska – Niemcy 0:0, 21:16 Christian Fromm przestrzelił zagrywkę.

Polska – Niemcy 0:0, 20:16 Skuteczny blok Niemców. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:0, 20:15 Nieudana kontra Polaków.

Polska – Niemcy 0:0, 19:14 Christian Fromm obił polski blok.

Polska – Niemcy 0:0, 19:13 Anton Brehme zaatakował w siatkę. Trener Andrea Giani poprosił o czas.

Polska – Niemcy 0:0, 17:13 Dotknięcie siatki po polskiej stronie, co pokazała weryfikacja.

Przyleciał, zadebiutował i wygrał! Nowy siatkarz w kadrze Heynena

Można powiedzieć - szybka akcja. Wczoraj przyleciałem, dziś udało mi się zadebiutować w kadrze. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wejść chociaż na chwilę i poczuć tę atmosferę, jaka jest na hali. Udało się skończyć atak, zablokować, wygraliśmy spotkanie 3:1. Super - powiedział po meczu Ligi Narodów z Japonią Bartosz Filipiak.

Polska – Niemcy 0:0, 16:12 Piotr Łukasik skutecznie i cztery oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Niemcy 0:0, 15:11 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Niemcy 0:0, 14:10 Pomyłka Niemców w polu serwisowym.

Polska – Niemcy 0:0, 13:10 Zerwany atak Bartosza Filipiaka.

Polska – Niemcy 0:0, 12:8 Przestrzelony atak Norberta Hubera, co pokazała weryfikacja.

Polska – Niemcy 0:0, 11:7 Bartosz Filipiak przestrzelił zagrywkę.

Polska – Niemcy 0:0, 11:6 Potężny atak Piotra Łukasika.

Polska – Niemcy 0:0, 9:4 Tomasz Fornal - as serwisowy.

Polska – Niemcy 0:0, 8:4 Piotr Łukasik trafił w dziewiąty metr. Cztery oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Niemcy 0:0, 7:4 Dotknięcie siatki po stronie Niemców.

Polska – Niemcy 0:0, 5:3 Pierwsza w tym meczu dłuższa wymiana dla Niemców.

Polska – Niemcy 0:0, 5:2 Norbert Huber skutecznie ze środka.

Polska – Niemcy 0:0, 4:1 Techniczny atak Tomasza Fornala. Dobry początek Polaków.

Polska – Niemcy 0:0, 1:0 Rozpoczynamy drugi mecz reprezentacji Polski na turnieju Ligi Narodów w Lipsku.

Polska: Marcin Janusz, Bartosz Filipiak, Tomasz Fornal, Piotr Łukasik, Karol Kłos, Norbert Huber – Damian Wojtaszek (libero). Trener: Vital Heynen.
Niemcy: Jan Zimmermann, Noah Baxpohler, Simon Hirsch, Anton Brehme, Moritz Reichert, Christian Fromm – Julian Zenger (libero). Trener: Andrea Giani.

Czas na hymny obu państw.

Efektowny powrót z wakacji! Bieniek bohaterem starcia z Japonią (WIDEO)

Mateusz Bieniek wrócił z wakacji i w efektownym stylu zameldował się na parkiecie w meczu Ligi Narodów siatkarzy przeciwko Japonii! Środkowy reprezentacji Polski był jednym z głównych aktorów wygranej przez Polaków konfrontacji. Sens gry Bieńka w tym spotkaniu poddawano w wątpliwość. Siatkarz miał za sobą dłuższą przerwę, ponieważ po turnieju w Chinach udał się na zasłużone wakacje.

Liga Narodów: Niemcy ograły Portugalię

W drugim piątkowym meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Lipsku Niemcy wygrały z Portugalią 3:1. We wcześniejszym spotkaniu Polska pokonała Japonię 3:1. Premierowa odsłona starcia Niemców z Portugalczykami miała bardzo zacięty przebieg. Choć to Portugalia pierwsza miała piłkę setową (23:24), ze zwycięstwa w tej partii, po emocjonującej rywalizacji na przewagi cieszyli się gospodarze.

Polska mecz z Niemcami rozpocznie w następującym składzie: Marcin Janusz, Bartosz Filipiak, Tomasz Fornal, Piotr Łukasik, Karol Kłos, Norbert Huber – Damian Wojtaszek (libero).

Liga Narodów siatkarzy: Polska - Japonia 3:1. Skrót meczu

Polscy siatkarze pokonali Japończyków 3:1 w swoim pierwszym meczu ostatniego turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów w Lipsku. Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli dziewiąte zwycięstwo i wciąż mają szansę na awans do Final Six. W kolejnych meczach turnieju w Lipsku Polacy zmierzą się z Niemcami (sobota 29 czerwca), a następnie z Portugalią (niedziela 30 czerwca).

Tak przed meczem Polaków z Niemcami wygląda górna część tabeli Ligi Narodów:

Przypomnijmy, że Polacy awansowali na piąte miejsce w tabeli Ligi Narodów. W piątek pokonali w Lipsku Japonię 3:1 i wyprzedzili Włochów, którzy przegrali w Brasilii z Kanadą 1:3. Jeśli podopieczni trenera Vitala Heynena utrzymają tę lokatę, awansują do Final Six.

Liga Narodów: Polska - Niemcy. Transmisja w Polsacie Sport

W sobotę w ramach turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Lipsku reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz. Biało-Czerwoni zmierzą się z drużyną Niemiec. Transmisja od godziny 17:15 w Polsacie Sport. Dla podopiecznych będzie to drugie spotkanie w ramach turnieju w Lipsku. W pierwszym meczu pokonali Japonię 3:1, chociaż po pierwszym secie przegrywali.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska - Niemcy. Początek spotkania o godzinie 17.30.