Liga Narodów: Atak niemieckiego siatkarza w... trybuny

Reprezentacja Niemiec w tegorocznej edycji Ligi Narodów nie spisuje się zbyt dobrze. Zwieńczeniem słabej dyspozycji naszych zachodnich sąsiadów w tych rozgrywkach stanowi sytuacja z trzeciego seta, w którym doszło do nieporozumienia u podopiecznych Andrei Gianniego.

W trzecim secie przy stanie 14:9 dla Polski, reprezentacja Niemiec miała okazję skończyć kontratak, ale fatalnie na środku siatki spisał się doświadczony środkowy Marcus Boehme, po ataku którego piłka nabrała wysokiej paraboli i wylądowała w głębi trybun. Taki obrazek z pewnością jest rzadko spotykany na tym poziomie.

Niemcy to gospodarz ostatniego turnieju Ligi Narodów siatkarzy. Turniej odbywa się w Lipsku. Miejscowi w piątek pokonali Portugalię 3:1, aby w sobotę zmierzyć się z walczącymi o Final Six Polakami.

Nasi zachodni sąsiedzi przed tym spotkaniem mieli niechlubny bilans zaledwie trzech zwycięstw oraz dziesięciu porażek.