Juventus przygotowany na odejście Szczęsnego? Znalazł potencjalnego następcę

Piłka nożna

Plotki na temat odejścia Wojciecha Szczęsnego z Juventusu się nie kończą. Najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że klub z Turynu rozważa ściągnięcie Gianluigiego Donnarummy z AC Milan.

Pierwsze informacje przekazane przez Lukę Momblano były szokujące. Dziennikarz wyznał bowiem, że Juventus otrzymał gigantyczną ofertę za Wojciecha Szczęsnego i trudno będzie ją odrzucić. Szczegółów nie poznaliśmy - ani ceny, ani potencjalnego nabywcy. Dopiero po kilku dniach Momblano dodał, że polskim bramkarzem ma się interesować Manchester United. Jeśli David de Gea nie przedłużyłby kontraktu wygasającego latem 2020 roku, to Anglicy chcieliby właśnie sięgnąć po Szczęsnego.

 

Ile w tym prawdy? Nie wiadomo. Włosi nie zwalniają jednak karuzeli spekulacji. Powrót Gianluigiego Buffona wydaje się formalnością, jednak legendarny bramkarz ma być tylko zmiennikiem Szczęsnego. A może nie Szczęsnego? Według najnowszych doniesień Juventus zamierza skupić się na pozyskaniu 20-letniego Gianluigiego Donnarummy z AC Milan. Tak twierdzi Paolo Paganini ze stacji "Rai".

W przeciwnym kierunku miałby podążyć Mattia Perin. Z pewnością kupno Donnarummy wiązałoby się ze sporym wydatkiem, gdyż AC Milan nie zamierza sprzedawać swojego bramkarza, który ma za sobą całkiem niezły sezon. Młody piłkarz był wielokrotnie łączony z odejściem z Mediolanu, ale koniec końców nie zdecydował się na zmianę barw klubowych.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze