Kaczmarek: Turniej w Mediolanie był trudniejszy

Siatkówka

- Turniej we Włoszech był trudniejszy, ale na świecie nie ma już drużyn, które można pokonać bez wysiłku. Każdy był należycie zmotywowany do tego meczu. Cieszymy się z kompletu punktów i awansu do Final Six – powiedział Łukasz Kaczmarek po zwycięstwie nad reprezentacją Portugalii 3:0.

Tomasz Swędrowski: Kończymy turniej w Lipsku zgodnie z oczekiwaniami. Rozgrywki w Mediolanie wydawały się trudniejsze…

Łukasz Kaczmarek: Turniej we Włoszech był trudniejszy, ale na świecie nie ma już drużyn, które można pokonać bez wysiłku. Każdy był należycie zmotywowany do tego meczu. Cieszymy się z kompletu punktów i awansu do Final Six.

O awansie do Final Six dowiedzieliśmy się w nocy przy okazji innych meczów. Jednak pokonanie niżej notowanego rywala, mając zapewniony awans, również świadczy o klasie drużyny.

Każdy z chłopaków, który wychodzi na parkiet, walczy o swoje, ponieważ nasza kadra jest bardzo szeroka. Wiadomo, że trener Heynen będzie musiał ją znacznie pomniejszyć przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw Europy. Zawodnicy chcą się pokazać z najlepszej strony. Duże ukłony dla kibiców z Lipska, ponieważ wsparcie polskich fanów było ogromne. Czuliśmy się jak u siebie.

Jakie plany na turniej Final Six w Chicago?

Pokazaliśmy, że stać nas na wiele. Powalczymy o podium. Jedziemy po medal.

Tomasz Swędrowski, MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie