Szybkie 3:0 z Portugalią! Polscy siatkarze zakończyli fazę interkontynentalną Ligi Narodów

Polscy siatkarze wygrali w Lipsku z Portugalią 3:0 w swym ostatnim meczu fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Podopieczni trenera Vitala Heynena już przed tym spotkaniem zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. Wiadomo było też, że Portugalczycy zostaną zdegradowani z tych elitarnych rozgrywek.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji, ale do pierwszej przerwy technicznej premierowej odsłony oglądaliśmy walkę punkt za punkt (7:8). Portugalczycy popełniali jednak sporo błędów w polu zagrywki, a skuteczni w ofensywie biało-czerwoni szybko przejęli inicjatywę. W końcówce odskoczyli rywalom przy dobrych zagrywkach Łukasza Kaczmarka (22:16), a partię skutecznym atakiem skończył Maciej Muzaj (25:18).

W drugim secie biało-czerwoni mieli przewagę na pierwszej przerwie (8:5), ale po niej przeżywali słabsze chwile. Mieli sporo problemów na przyjęciu. Dwa asy serwisowe Miguela Tavaresa pozwoliły im odrobić straty, a potem uzyskali nawet przewagę (14:16). Końcówka należała jednak do kapitalnie grających blokiem Polaków (23:19). Dwa ostatnie punkty przyniosły biało-czerwonym błędy własne rywali (25:21).

Trzecią odsłonę Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia, nadal skutecznie blokując ataki rywali (8:2). Choć znów przytrafiły się im słabsze fragmenty, pewnie zmierzali po zwycięstwo. Ważną rolę odgrywała zagrywka, w czym brylował Mateusz Bieniek (11:6, 20:16). Serwis Portugalczyków w siatkę przypieczętował wygraną Polaków 25:20 i zakończył to jednostronne spotkanie.

Najwięcej punktów: Piotr Łukasik (12), Mateusz Bieniek (10) – Polska; Lourenco Martins (12) – Portugalia. Polacy lepiej punktowali blokiem (9–4) i zagrywką (8–5); popełnili też mniej błędów własnych od rywali (13–19).

Podopieczni trenera Heynena odnieśli swe jedenaste zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Już przed spotkaniem z Portugalią mieli zapewniony awans do turnieju finałowego. Zostanie on rozegrany w dniach 10–14 lipca w Chicago, a obok biało-czerwonych wystąpią w nim: Brazylia, Iran, Rosja, Francja, Polska oraz Stany Zjednoczone (gospodarz). Reprezentacja Portugalii wygrała w tej edycji tylko dwa mecze – 3:1 z Bułgarią w Mendozie i 3:0 z Chinami w Gondomar. Jako najsłabsza drużyna z grupy pretendentów zostanie zdegradowana z Ligi Narodów.

Polska – Portugalia 3:0 (25:18, 25:21,  25:20)

Polska: Marcin Komenda, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz, Piotr Łukasik, Norbert Huber – Damian Wojtaszek (libero) oraz Maciej Muzaj, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka.  Trener: Vital Heynen.
Portugalia: Valdir Sequeira, Nuno Teixeira, Phelipe Martins, Lourenco Martins, Caique Oswaldo Ferreira Da Silva, Miguel Tavares Rodrigues – Gil Pereira (libero) oraz Tiago Da Silva Violas, Filip Cveticanin, Bruno Cunha. Trener: Hugo Silva.

Sędziowie: Jaafar Ebrahim Ali (Bahrajn) – Vladimir Simonovic (Serbia).

Wyniki turnieju Ligi Narodów w Lipsku (28–30 czerwca):

2019-06-28: Polska  Japonia 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)
2019-06-28: Niemcy  Portugalia 3:1 (28:26, 20:25, 25:10, 25:23)

2019-06-29: Polska  Niemcy 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23)
2019-06-29: Portugalia  Japonia 1:3 (20:25, 22:25, 25:22, 20:25)

2019-06-30: Niemcy – Japonia 2:3 (17:25, 25:23, 25:21, 18:25, 9:15)
2019-06-30: Polska  Portugalia 3:0 (25:18, 25:21,  25:20)

Relacja zakończona

Polska – Portugalia 3:0 (25:18, 25:21, 25:20) Serwis Portugalczyków w siatkę zakończył to spotkanie!

Polska – Portugalia 2:0, 24:19 Piłka meczowa dla reprezentacji Polski!

Polska – Portugalia 2:0, 23:19 Dotknął siatki Bartosz Bednorz.

Polska – Portugalia 2:0, 23:18 Potężna zagrywka Łukasza Kaczmarka, ale Norbert Huber zaatakował w aut z przechodzącej piłki.

Polska – Portugalia 2:0, 23:17 I kolejny blok Polaków.

Polska – Portugalia 2:0, 22:17 Dobrą akcję Polaków skończył atakiem z drugiej linii Łukasz Kaczmarek.

Polska – Portugalia 2:0, 21:17 Atak Bartosza Bednorza po skosie.

Polska – Portugalia 2:0, 20:16 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

Polska – Portugalia 2:0, 18:15 Czas dla trenera Hugo Silvy.

Polska – Portugalia 2:0, 17:15 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

Polska – Portugalia 2:0, 16:15 Portugalczycy złapali punktowy kontakt...

Polska – Portugalia 2:0, 16:13 Trzy punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Portugalia 2:0, 15:12 Efektowny atak Norberta Hubera.

Polska – Portugalia 2:0, 13:11 Zablokowany Aleksander Śliwka.

Polska – Portugalia 2:0, 13:7 Marcin Janusz - as serwisowy.

Polska – Portugalia 2:0, 11:6 Mateusz Bieniek - as serwisowy, co pokazała weryfikacja.

Polska – Portugalia 2:0, 9:6 Podobnie jak w drugiej partii, Polacy mają słabszy okres po pierwszej przerwie.

Polska – Portugalia 2:0, 8:4 Dwie akcje po przerwie dla rywali.

Polska – Portugalia 2:0, 8:2 Jeszcze jeden blok! Wyraźna przewaga Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Portugalia 2:0, 6:2 Szkoleniowiec Portugalczyków szybko poprosił o czas.

Polska – Portugalia 2:0, 5:2 Polacy kontynuują dobrą grę blokiem.

Polska – Portugalia 2:0, 2:0 Rozpoczęła się trzecia odsłona meczu!

Polska – Portugalia 2:0 (25:18, 25:21) Kolejny błąd Portugalczyków przypieczętował zwycięstwo polskich siatkarzy w drugim secie.

Polska – Portugalia 1:0, 24:21 Za dużo odbić po portugalskiej stronie. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Portugalia 1:0, 23:21 Tym razem to siatkarze Portugalii popisali się efektownym blokiem na Piotrze Łukasiku.

Polska – Portugalia 1:0, 23:19 I jeszcze jeden blok Polaków! Trener Hugo Silva wziął drugi czas.

Polska – Portugalia 1:0, 22:19 Rywale nie poradzili sobie w obronie po ataku Macieja Muzaja.

Polska – Portugalia 1:0, 21:19 Jeszcze jeden efektowny blok Polaków!

Polska – Portugalia 1:0, 20:19 Polacy zatrzymali rywali blokiem i uzyskali prowadzenie. Trener Hugo Silva poprosił o czas.

Polska – Portugalia 1:0, 18:19 ... ale po chwili zepsuł zagrywkę.

Polska – Portugalia 1:0, 18:18 Bartosz Bednorz zaatakował po bloku rywali.

Polska – Portugalia 1:0, 17:17 Bartosz Bednorz wcisnął piłkę Portugalczykom.

Polska – Portugalia 1:0, 15:16 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

Polska – Portugalia 1:0, 14:16 Dwa oczka straty Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Portugalia 1:0, 13:13 Skuteczny blok i Polacy odrobili straty.

Polska – Portugalia 1:0, 12:13 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

Polska – Portugalia 1:0, 10:12 Utknęli Polacy w jednym ustawieniu... Cztery piłki z rzędu dla rywali.

Polska – Portugalia 1:0, 10:10 Caique - as serwisowy.

Polska – Portugalia 1:0, 10:9 Skuteczna kontra Portugalczyków.

Polska – Portugalia 1:0, 8:8 Miguel Tavares - as serwisowy.

Polska – Portugalia 1:0, 8:7 Miguel Tavares - as serwisowy.

Polska – Portugalia 1:0, 8:5 Norbert Huber z przesuniętej krótkiej i trzy oczka przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Portugalia 1:0, 6:4 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

Polska – Portugalia 1:0, 5:4 Marcin Komenda wygrał przepychankę na siatce.

Polska – Portugalia 1:0, 4:3 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

Polska – Portugalia 1:0, 2:2 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Portugalia 1:0 25:18 Maciej Muzaj skutecznym atakiem skończył pierwszą partię.

Polska – Portugalia 0:0, 24:17 Valdir Sequeira przestrzelił zagrywkę. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Portugalia 0:0, 23:16 Skuteczna kontra Polaków.

Polska – Portugalia 0:0, 22:16 Łukasz Kaczmarek - as serwisowy.

Polska – Portugalia 0:0, 21:16 Skuteczny blok Polaków, którzy odskoczyli na pięć oczek. Trener Hugo Silva poprosił o czas.

Polska – Portugalia 0:0, 20:16 Skuteczny atak Łukasza Kaczmarka.

Polska – Portugalia 0:0, 19:15 Piotr Łukasik zaatakował po bloku rywali.

Polska – Portugalia 0:0, 17:14 Miguel Tavares zaskoczył Polaków atakiem z drugiej piłki.

Polska – Portugalia 0:0, 16:13 Łukasz Kaczmarek tym razem skutecznie. Trzy oczka przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Portugalia 0:0, 15:13 Łukasz Kaczmarek zaatakował w aut.

Polska – Portugalia 0:0, 15:11 Mateusz Bieniek - as serwisowy.

Polska – Portugalia 0:0, 14:11 Mateusz Bieniek ze środka.

Polska – Portugalia 0:0, 13:10 Piotr Łukasik zaatakował po skosie.

Polska – Portugalia 0:0, 11:8 Szkoleniowiec Portugalczyków poprosił o przerwę.

Polska – Portugalia 0:0, 10:8 Punktowa seria Polaków po przerwie.

Polska – Portugalia 0:0, 7:8 Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Portugalia 0:0, 7:7 Polacy zrewanżowali się rywalom efektownym blokiem.

Polska – Portugalia 0:0, 6:7 Zablokowany Bartosz Bednorz.

Polska – Portugalia 0:0, 5:5 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – Portugalia 0:0, 4:3 Bartosz Bednorz zaatakował po bloku, co pokazała weryfikacja.

Polska – Portugalia 0:0, 2:3 Valdir Sequeira - as serwisowy.

Polska – Portugalia 0:0, 2:2 Skuteczny atak Valdira Sequeiry.

Polska – Portugalia 0:0, 1:0 Rozpoczynamy ostatni mecz polskich siatkarzy w fazie interkontynentalnej tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Polska: Marcin Komenda, Łukasz Kaczmarek, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz, Piotr Łukasik, Norbert Huber – Damian Wojtaszek (libero). Trener: Vital Heynen.
Portugalia: Valdir Sequeira, Nuno Teixeira, Phelipe Martins, Lourenco Martins, Caique Oswaldo Ferreira Da Silva, Miguel Tavares Rodrigues – Gil Pereira (libero).Trener: Hugo Silva.

Polacy są zdecydowanymi faworytami tego starcia, ale warto przypomnieć, że przeciwko Portugalii Polscy siatkarze rozegrali jeden z najdramatyczniejszych meczów w historii:

Następcy Hitchcocka! 10 zwycięskich tie-breaków polskich siatkarzy

Polscy siatkarze rozpoczynają sezon reprezentacyjny! Kibice czekają na kolejne emocje i sukcesy. Tuż przed inauguracją przypominamy najbardziej zacięte pięciosetowe boje w historii reprezentacji Polski, zakończone zwycięstwem biało-czerwonych. Zagłosuj w naszej sondzie na najbardziej epickie z tych spotkań! Oczywiście, wszyscy lubimy, gdy nasza drużyna wygrywa pewnie, w trzech setach.

Czas na hymny obu państw.

Liga Narodów siatkarzy: Tie-break rozstrzygnął starcie Niemiec z Japonią

Niemcy przegrały z Japonią 2:3 w pierwszym niedzielnym meczu turnieju Ligi Narodów w Lipsku. Obie drużyny przed tą konfrontacją nie miały już szans na awans do Final Six. W ostatnim spotkaniu tej imprezy Polska zagra z Portugalią. W pierwszej partii gospodarze wyraźnie przegrali (17:25). W dwóch kolejnych, zdecydowanie bardziej zaciętych, byli skuteczniejsi w końcówkach (25:23, 25:21).

Z powodu długiego meczu Niemiec z Japonią spotkanie Polski z Portugalią rozpocznie się z opóźnieniem.

Liga Narodów siatkarzy: Polska - Portugalia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkarze reprezentacji Polski w niedzielę zmierzą się z Portugalią w ramach turnieju Ligi Narodów. Spotkanie będzie idealną możliwością dla selekcjonera Vitala Heynena na wypróbowanie nowych ustawień czy rozegrań, gdyż Polacy wywalczyli już awans do turnieju finałowego. Transmisja meczu Polska - Portugalia w Polsacie Sport o 16:45.

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy Polska – Portugalia. Początek spotkania o godzinie 16.45.