Porażka Legii Warszawa z brazylijskim drugoligowcem

Piłkarze Legii Warszawa, przebywający na zgrupowaniu w austriackim Leogang, przegrali w sparingu z brazylijskim zespołem Red Bull Bragantino 1:3 (1:1). Bramkę dla wicemistrzów Polski, już w trzecim kolejnym meczu, zdobył Jarosław Niezgoda.

Napastnik Legii trafił do siatki w 36. minucie, dając warszawskiemu zespołowi prowadzenie. Później gole strzelili już tylko rywale - dwukrotnie Ytalo z rzutów karnych (w 38. i 49. minucie), a raz Leo Ortiz (55.).

W pierwszej połowie w zespole Legii wystąpił sprowadzony niedawno z Jagiellonii czołowy piłkarzy ekstraklasy - Litwin Arvydas Novikovas.

Po przerwie trener Aleksandar Vukovic dokonał łącznie dziesięciu zmian. Jedynym piłkarzem, który spędził na boisku 90 minut był obrońca Igor Lewczuk.

W dwóch poprzednich sparingach w Austrii Legia wygrała wysoko z zespołami czeskiej ekstraklasy - 5:0 z FK Pribram i 3:0 z wicemistrzem tego kraju Viktorią Pilzno.

Sezon ligowy ekipa z Łazienkowskiej rozpocznie 21 lipca meczem u siebie z Pogonią Szczecin.