Egipcjanie nie stracili jeszcze bramki i zakończyli fazę grupową z kompletem punktów. Gole w meczu z drugą w tabeli Ugandą strzelili w Kairze ci sami piłkarze, którzy trafili do siatki w poprzednim spotkaniu - z Demokratyczną Republikę Konga (2:0), czyli słynny Mohamed Salah z Liverpoolu oraz Ahmed El Mohamady.

 

W innym spotkaniu Zimbabwe przegrało z Demokratyczną Republiką Konga 0:4. Bohaterem był strzelec dwóch goli, występujący w chińskiej lidze (a w przeszłości m.in. w Hiszpanii) Cedric Bakambu. Jedno z trafień było z rzutu karnego.

 

Piłkarze DR Konga zajęli trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów i muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

 

Wcześniej w niedzielę grały drużyny grupy B. Madagaskar pokonał Nigerię 2:0 i awansował do 1/8 finału. W drugim meczu Gwinea wygrała z Burundi także 2:0, ale jej awans zależy od innych wyników. Nigeria zapewniła go sobie już wcześniej.

 

Niedzielna porażka oznacza, że Nigeria zajęła drugie miejsce w tabeli i w 1/8 finału jej prawdopodobnym rywalem będzie Ghana. Madagaskar natomiast zmierzy się z jedną z ekip, która zakwalifikuje się z trzeciej pozycji.

 

W tegorocznym Pucharze Narodów Afryki po raz pierwszy startują 24 zespoły podzielone na sześć grup po cztery. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery z trzecich lokat. Faza grupowa zakończy się we wtorek, a finał zaplanowano na 19 lipca w Kairze.

 

WYNIKI I TERMINARZ PUCHARU NARODÓW AFRYKI