Rajd Polski: Łukjaniuk nadal liderem w Mikołajkach

Moto

Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Citroen C3 R5) nadal prowadzi w 76. Rajdzie Polski, czwartej rundzie mistrzostw Europy, choć w niedzielę wygrał tylko jeden z trzech porannych odcinków specjalnych.

Rosjanin miał problemy na drugim OS-ie Mrągowo 1 o długości 11,5 km, na którym przebił oponę. Próbę wygrał lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Łukasz Habaj (Skoda Fabia R5), Łukjaniuk stracił do niego ponad 16 s.

Drugi jest Fin Jari Huttunen (Hyundai I20 R5) ze stratą 30,5 s, a na trzecie miejsce awansował Habaj, który traci do Rosjanina 1.15,0.

Pecha miał Czech Filip Mares (Skoda Fabia R5), na ostatnim porannym odcinku przebił oponę i spadł w klasyfikacji na czwartą pozycję ze stratą 1.39,6 do lidera.

Jeszcze gorzej przejazd tego odcinka (Użranki 1 o długości 22,5 km) będzie wspominał lider mistrzostw Polski Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5). Zajmujący przed tą próbą piątą lokatę kierowca także złapał „kapcia” i spadł w klasyfikacji generalnej aż o pięć miejsc.

W Pucharze Abartha prowadzi Włoch Andrea Nucita (Fiat 124 Abarth). Dariusz Poloński (Fiat 124 Abarth), który w sobotę z powodu awarii układu przeniesienia napędu nie ukończył trzech odcinków, jedzie w systemie Rally 2, ale nie ma żadnych szans na zwycięstwo w klasie.

W niedzielę kierowców czeka jeszcze ponowny przejazd trzech porannych odcinków. Uroczyste zakończenie rajdu zaplanowano na godz. 15.30. Meta została zlokalizowana w centrum Mikołajek.

W kalendarzu tegorocznych mistrzostw Europy jest łącznie osiem rund.