ME U-21: Najwięksi wygrani turnieju (ZDJĘCIA)

Za nami pasjonujący turniej mistrzostw Europy do lat 21 na boiskach we Włoszech oraz San Marino. W zmaganiach na Półwyspie Apenińskim najlepsi okazali się Hiszpanie, którzy w finale pokonali Niemców 2:1. Dobrze zaprezentowali się także piłkarze reprezentacji Polski, którzy byli blisko awansu do strefy medalowej. Postanowiliśmy przyjrzeć się zawodnikom, którzy naszym zdaniem mogą zaliczyć młodzieżowy czempionat do udanych.

Polacy stoczyli dwa pasjonujące boje na zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy do lat 21. Najpierw podopiecznym Czesława Michniewicza udało się pokonać Belgię 3:2, aby następnie zwyciężyć gospodarzy turnieju - Italię 1:0. To sprawiło, że dla Biało-Czerwonych otworzyła się furtka w postaci awansu do strefy medalowej. Zimny prysznic nadszedł jednak w konfrontacji z Hiszpanią, która nie pozostawiła złudzeń naszym zawodnikom, zwyciężając aż 5:0. Biorąc jednak pod uwagę postawę ekipy z Półwyspu Iberyjskiego w tym turnieju, polski zespół nie powinien załamywać rąk.

Hiszpanie byli po prostu poza zasięgiem. Przekonali się o tym m.in. Francuzi, którzy w półfinale przegrali z nimi aż 1:4. W finale pokrzyżować plany chcieli im Niemcy, ale także przegrali 1:2. Tym samym podopieczni Luisa De la Fuente zrewanżowali się naszym zachodnim sąsiadom za porażkę w finale sprzed dwóch lat.

Co zrozumiałe, świetna postawa całej drużyny Hiszpanii przełożyła się także na świetne wyniki indywidualne poszczególnych piłkarzy. Postanowiliśmy stworzyć klasyfikację dziesięciu zawodników, którzy mogą turniej Euro U-21 zaliczyć do udanych. Nie zabrakło w niej reprezentantów Polski. Przedstawiona kolejność jest tutaj jak najbardziej dyskusyjna, ale naszym zdaniem wyżej wymienione nazwiska zdecydowanie zyskały niż straciły po tej imprezie.