Tour de France: Wiśniowski w składzie CCC

Inne
Tour de France: Wiśniowski w składzie CCC
fot. PAP

Łukasz Wiśniowski znalazł się w ośmioosobowym składzie ekipy CCC na rozpoczynający się 6 lipca w Brukseli wyścig Tour de France. Będzie to debiut 27-letniego polskiego kolarza w tej prestiżowej imprezie.

W składzie polskiej grupy są kolarze siedmiu narodowości. Dwóch jest tylko z Belgii, w tym lider Greg Van Avermaet, który w 2016 i 2018 roku jechał już w żółtej koszulce lidera "Wielkiej Pętli". 34-letni mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, który ma w dorobku wygrane etapy w 2015 i 2016 roku, już po raz siódmy stanie na starcie TdF.

 

Drugim Belgiem w składzie na zawody we Francji będzie Serge Pauwels.

 

Wiśniowski zadebiutuje w najbardziej prestiżowym i najtrudniejszym wyścigu kolarskim. Trzy lata temu jako zawodnik Etixx-Quick Step wystartował w Giro d'Italia i zajął 138. miejsce.

 

Oprócz Polaka, po raz pierwszy w TdF pojedzie również były mistrz USA w jeździe indywidualnej na czas Joey Rosskopf.

 

Ekipą kierować będzie trzech dyrektorów sportowych: Włosi Fabio Baldato i Valerio Piva oraz Piotr Wadecki.

 

- Przystąpimy do rywalizacji bez lidera na klasyfikację generalną. To dla nas coś nowego. Wystawiamy za to ośmiu zmotywowanych kolarzy, którzy będą starać się jeździć agresywnie przez cały wyścig, walcząc o zrealizowanie celu, jakim jest zwycięstwo etapowe. Nie jest łatwo zwyciężyć na etapie Tour de France, ale mamy w składzie kolarzy, którzy już tego dokonali w przeszłości. Każdy z zawodników będzie miał okazję pojechać na własny rachunek, co da im swobodę, jakiej wcześniej nie mieli. Nie możemy się doczekać tego, by zobaczyć, co nasza ekipa jest w stanie osiągnąć - powiedział dyrektor generalny CCC Team Jim Ochowicz.

 

Jak dodał, tegoroczna edycja będzie dla drużyny, sponsora tytularnego i polskiego kolarstwa wyjątkowa.

 

- Po raz pierwszy firma CCC będzie obecna na największej scenie kolarskiej świata i nazwa CCC Team zadebiutuje w "Wielkiej Pętli" jako pierwsza polska drużyna WorldTour. Pan Dariusz Miłek, prezes grupy CCC, marzył o tym momencie przez wiele lat i jesteśmy dumni, że w sobotę zamienimy to marzenie w rzeczywistość - wspomniał Ochowicz, cytowany w komunikacie zespołu.

 

Skład CCC na Tour de France 2019: Greg Van Avermaet (Belgia), Patrick Bevin (Nowa Zelandia), Alessandro De Marchi (Włochy), Simon Geschke (Niemcy), Serge Pauwels (Belgia), Joey Rosskopf (USA), Michael Schaer (Szwajcaria), Łukasz Wiśniowski (Polska).

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze