Wisła Kraków spędzi kolejny rok przy Reymonta

Piłka nożna
Wisła Kraków spędzi kolejny rok przy Reymonta
fot. Cyfrasport

Prezes Wisły Kraków SA Rafał Wisłocki i reprezentujący Gminę Miejską Kraków dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal podpisali umowę wynajem Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, gdzie piłkarze "Białej Gwiazdy" rozgrywają mecze w ekstraklasie i Pucharze Polski.

Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku, a klub będzie wynajmował stadion na warunkach takich, jak w poprzednim sezonie. 48 godzin przed każdym spotkaniem Wisła będzie musiała przelać ma miejskie konto 100 tysięcy złotych plus podatek VAT.

 

W poniedziałek podpisano także drugą umowę na wynajmem powierzchni biurowych dla klubu na stadionie. Ta wejdzie w życie 1 września i będzie ważna przez 12 miesięcy.

 

Negocjacje nowej umowy toczyły się od kilku miesięcy. Władze Wisły chciały uzyskać lepsze warunki, w których wysokość czynszu za mecz byłaby uzależniona od frekwencji, ale nie osiągnięto porozumienia w tej sprawie.

 

W zeszłym roku ówczesne władze Wisły z prezes Marzeną Sarapatą miały ogromne problemy z osiągnięciem kompromisu dotyczącego ustalenia warunków wynajmowania stadionu, ze względu na niespłacone zadłużenie i negocjowano nawet organizacje spotkań w roli gospodarza na obiekcie w Gliwicach. Umowę podpisano dopiero 18 lipca, trzy dni przed pierwszym meczem ligowym, a potrzebne środki na ten cel zebrali kibice.

 

Zadłużenie Wisły wobec miasta wynosi około 4,8 miliona złotych i jest spłacana zgodnie z ustalonym harmonogramem. Znaczna część tej kwoty jest zabezpieczona cesjami ze środków, które klub otrzymuje z tytułu sprzedaży praw medialnych.

 

Wisła swój pierwszy ligowy mecz rozegra w Krakowie 20 lipca ze Śląskiem Wrocław.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze