Kibice wybierają drużynę 90-lecia Arki

Piłka nożna
Kibice wybierają drużynę 90-lecia Arki
fot. PAP

We wtorek rozpoczął się plebiscyt na drużynę 90-lecia Arki - kibice mogą głosować na klubowej stronie na wskazanych 42 piłkarzy. Wybrana „11” zostanie zaprezentowana w sierpniu podczas meczu z Lechem Poznań. Główne rocznicowe uroczystości zaplanowano w Gdyni w sobotę.

„Arka miała gorsze i lepsze momenty, ale jesteśmy w okresie kiedy jest lepiej, bo w chwili jubileuszu występujemy w ekstraklasie. Rozpoczęliśmy obchody wcześniej delikatnymi akcentami. W sklepie pojawiły się dedykowane tej rocznicy gadżety i koszulki, mamy także specjalnie oklejony autokar” – powiedział prezes Arki Wojciech Pertkiewicz.

 

Główne rocznicowe uroczystości odbędą się w Gdyni w sobotę. Obchody rozpoczną się o 16 na Skwerze Arki Gdynia, natomiast o 18 nastąpi start do „Biegu Arkowca” – na dystansie 1929 metrów rywalizować będzie 500 osób. Z kolei o 19.29 na popularnej „Górce” na poprzednim stadionie Arki przewidziano VIII Spotkanie Międzypokoleniowe połączone z tradycyjną prezentacją zespołu. Całość zwieńczy piknik na skwerze.

 

We wtorek rozpoczął się plebiscyt na jubileuszową „11”, który potrwa do 5 sierpnia, natomiast jej oficjalną prezentację zaplanowano w połowie sierpnia w Gdyni podczas meczu ekstraklasy z Lechem Poznań. Przy okazji wybrany zostanie piłkarz 90-lecia Arki – będzie nim osoba, która indywidualnie otrzyma największą liczbę głosów.

 

Tego wyboru można dokonać na klubowej stronie wśród 42 wskazanych graczy – w tym gronie są zawodnicy występujący w żółto-niebieskich barwach jeszcze w latach 40. i 50., a także członkowie obecnej rywalizującej w ekstraklasie drużyny – Pavels Steinbors, Marcus Vinicius, Adam Marciniak, Damian Zbozień, Michał Nalepa i Luka Zarandia.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie