Piłkarskie MŚ kobiet: Broniące tytułu Amerykanki zagrają w finale

Piłka nożna
Piłkarskie MŚ kobiet: Broniące tytułu Amerykanki zagrają w finale
fot. PAP

Broniące tytułu Amerykanki wygrały w Lyonie z Angielkami 2:1 i awansowały do finału piłkarskich mistrzostw świata. Ich przeciwniczkami będą Holenderki lub Szwedki, które w środę zagrają na tym samym stadionie.

Dla drużyny USA bramki padły po strzałach głową, a zdobyły je Christen Press i Alex Morgan. Dla Angielek trafiła Ellen White. Morgan i White prowadzą w klasyfikacji strzelczyń z dorobkiem sześciu goli.

 

W drugiej połowie bliższe zdobycia wyrównującej bramki były Angielki. W 67. White ponownie trafiła do siatki, ale po dłuższej analizie VAR prowadząca mecz sędzia z Brazylii gola nie uznała, dopatrując się pozycji spalonej zawodniczki z Birmingham. Jeszcze dłużej trwała wideoweryfikacja po faulu na White w polu karnym. W końcu w 84. minucie piłkę na 11. metrze ustawiła Stephanie Houghton, jednak uderzyła zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarkę Alyssę Naeher.

 

W ostatnich minutach Angielki grały w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Millie Bright i nie były już w stanie zmienić wyniku.

 

W najlepszej czwórce mundialu Amerykanki meldowały się w każdej z ośmiu edycji, tj. od 1991 roku. W piątek wygrały 11. mecz z rzędu, poprawiając rekord Norwegii z mistrzostw w latach 1995 i 1999.

 

Finał zaplanowano na 7 lipca również w Lyonie.

 

Wynik i program:
  
  półfinały
  
  wtorek, 2 lipca
  Anglia - USA           1:2 (1:2)
  
  środa, 3 lipca
  Holandia - Szwecja        (Lyon, 21.00)
  
  o 3. miejsce - sobota, 6 lipca  (Nicea, 17.00)
  finał - niedziela, 7 lipca    (Lyon, 17.00)
MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze