Trzykrotny polski olimpijczyk zakończył karierę

Zimowe
Trzykrotny polski olimpijczyk zakończył karierę
fot. PAP

Saneczkarz Maciej Kurowski ogłosił zakończenie kariery. "Znając specyfikę dyscypliny, śmiało odchodzę z wysoko podniesioną głową" - napisał na swoim profilu na Facebooku trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich (Vancouver 2010, Soczi 2014 i Pjongczang 2018).

"Odchodzę ze świata sportu. Raz na zawsze. Saneczkarstwo było całym moim światem przez grube lata. 13 lat w kadrze seniorów. 2 lata w kadrze juniorów i kilka lat bawienia się w sanki mając gile pod nosem. Przez te lata mogłem robić milion innych rzeczy, jednak nie postąpiłbym inaczej" - napisał.

 

Kurowski urodził się 19 czerwca 1986 roku w Jeleniej Górze. W Pucharze świata zadebiutował w 2006 roku, zajmując 30. miejsce w Calgary. W Vancouver i Soczi w olimpijskiej rywalizacji jedynek plasował się na 23. pozycji, w Pjongczangu był 18. Natomiast w mistrzostwach świata jego najlepszym wynikiem była 16. pozycja w 2015 roku w Siguldzie.

 

"Do upragnionej pierwszej dziesiątki w Pucharze Świata zabrakło tysięcznych, jednak znając specyfikę dyscypliny, śmiało odchodzę z wysoko podniesioną głową" - zakończył Kurowski.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze