Ważna zmiana w kadrze siatkarzy na Uniwersjadę! Wszystko przez awans do Final Six

Siatkówka
Ważna zmiana w kadrze siatkarzy na Uniwersjadę! Wszystko przez awans do Final Six
fot. CyfraSport

Od liczby turniejów reprezentacyjnych polskich siatkarzy może tego lata boleć głowa. Awans zespołu Vitala Heynena na Final Six Ligi Narodów wymusił zmianę w kadrze powołanej na Uniwersjadę w Neapolu. Do zespołu Pawła Woickiego dołączy Bartosz Filipiak, z kolei do Chicago prawdopodobnie poleci świetnie spisujący się Piotr Łukasik.

Podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Chicago reprezentacja Polski zmierzy się z bardzo wymagającymi rywalami. Brazylia, Rosja, Iran, Francja i Stany Zjednoczone - jaki skład zabierze ze sobą selekcjoner Heynen?
 
Wiele wskazuje na to, że w turnieju zabraknie największych gwiazd reprezentacji Polski, którzy dla naszego kraju zdobywali mistrzostwo świata w ubiegłym roku. Eksperci dyskutujący w studiu Polsatu Sport domyślali się, że będzie to zespół zbliżony do tego, który oglądaliśmy podczas ostatniego weekendu w Lipsku.
 
 
W podobnym czasie w Neapolu rozegrana zostanie letnia Uniwersjada, na której polski zespół poprowadzi Paweł Woicki. Wskutek awansu na Final Six Ligi Narodów w jego zespole dojdzie do zmiany. Do Neapolu nie pojedzie Piotr Łukasik (WSZiA Opole, ONICO Warszawa), z kolei do zespołu dołączy Bartosz Filipiak.
 

Zawodnik, który w zespole Heynena zastąpił kontuzjowanego Michała Szalachę wraca więc do kadry na turniej rozgrywany w dniach 3-14 lipca. Dołączy do jedynaka na pozycji atakującego, a więc Damiana Domagały.

 

Kadra na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu:

rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub
przyjmujący: Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Kamil Semeniuk, Piotr Łukasik
atakujący: Damian Domagała, Bartosz Filipiak
środkowi: Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Jan Nowakowski
libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie