Angielski klub nadal chce pozyskać Grosickiego

Piłka nożna
Angielski klub nadal chce pozyskać Grosickiego
fot. PAP/PA

Według najnowszych doniesień, Kamil Grosicki wciąż znajduje się w kręgu zainteresowań ekipy występującej w Championship - Nottingham Forest. Klub z miasta Robin Hooda czeka teraz na ruch pracodawcy Polaka - Hull City.

Jak podaje brytyjski dziennik "The Sun", Nottingham Forest od dłuższego czasu obserwuje sytuacje Grosickiego, a Hull City za wszelką cenę chce go sprzedać. Polak tygodniowo inkasuje z kasy klubowej „Tygrysów” 25 tysięcy funtów i jest obciążeniem dla klubowego budżetu. W tej sytuacji, za reprezentanta Polski jego obecny pracodawca nie będzie żądał wygórowanej kwoty.

 

Ewentualny transfer 31-letniego skrzydłowego wiąże się z pozostanie na poziomie Championship. Wychowanek Pogoni Szczecin od dawna wspominał, że marzy o ponownie grze w Premier League. Być może z Nottingham z Grosickim w składzie byłoby w stanie powalczyć o awans do angielskiej elity w przyszłym sezonie.

 

„Grosik” trafił do Hull City w 2017 roku za 9 milionów euro ze Stade Rennais. Klub wówczas występował w Premier League, ale nie zdołał się w niej utrzymać. Łącznie wystąpił w tej drużynie 93 razy zdobywając 18 bramek i dokładając 23 asysty.

 

W przeszłości w zespole "Forest" przez pięć lat występował Radosław Majewski. Z kolei w sezonie 2016/17 barwy dwukrotnego zdobywcy Pucharu Anglii, reprezentował były obrońca polskiej kadry - Damien Perquis. Klub z Nottingham to dwukrotny zdobywca Pucharu Europy (z 1979 i 1980 roku), czyli dzisiejszego odpowiednika Ligi Mistrzów. Ponadto w 1979 roku zespół "Tricky Trees" świętował zdobycie jedynego jak dotąd mistrzostwa Anglii.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze