Bednaruk dołączy do kadry na Final Six w Chicago! Wspomoże Heynena

Siatkówka

Priorytetem tego lata dla reprezentacji Polski są z pewnością kwalifikacje na IO w Tokio, a kolejnym ważnym wydarzeniem będzie Final Six Ligi Narodów w Chicago. Jak to wszystko pogodzić? W kadrze dojdzie do kilku zmian, a jedną z najważniejszych będzie dołączenie do sztabu szkoleniowego Jakuba Bednaruka - powiedzieli w ostatnim odcinku "Prawdy Siatki" Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga.

- Kuba Bednaruk otrzymał wizę, jedzie do Chicago, gdzie pomoże Vitalowi. To będzie fajna przygoda, rozszerzamy sztab szkoleniowy - skomentował tę informację Jerzy Mielewski.
 
Jeszcze nie wiadomo, jakie dokładnie będą zadania szkoleniowca MKS-u Będzin, jednak będzie to prawdopodobnie mocno powiązane z planami Vitala Heynena. Spekuluje się, że w wypadku awansu Biało-Czerwonych do półfinałów zawodów w Chicago, belgijski szkoleniowiec może przedwcześnie powrócić do kraju.
 
W tym samym czasie rozpocznie się bowiem zgrupowanie w Zakopanem, które będzie kluczowym przed turniejem o kwalifikację olimpijską.
 
Turniej finałowy Ligi Narodów odbędzie się w dniach 10-14 lipca, a Biało-Czerwoni zmierzą się na nim z Brazylią i Iranem.
 
Do tej pory Bednaruk prowadził kluby PlusLigi, w tym AZS Politechnikę Warszawską, Łuczniczkę Bydgoszcz i obecnie zespół z Będzina. W 2015 roku objął reprezentację Polski juniorów, a przed wskazaniem Vitala Heynena na selekcjonera dorosłej reprezentacji łączony był z objęciem zespołu.
 
Cały odcinek na oficjalnym kanale "Prawdy Siatki" dostępny pod tym LINKIEM.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie