Drzyzga: Sprawa zdrowia Kurka trzymana jest w tajemnicy

Siatkówka

Kilka dni temu poznaliśmy stanowisko prezesa PZPS Jacka Kasprzyka, który zapowiedział absencję Bartosza Kurka w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Ze względu na kontuzję kręgosłupa, zawodnika zabraknie prawdopodobnie już do końca sezonu reprezentacyjnego 2019. Co na temat takiej wiadomości powiedzieli Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga w "Prawdzie Siatki"?

- Prezes Jacek Kasprzyk ostatnio definitywnie potwierdził spekulacje, że Bartka Kurka zabraknie w kwalifikacjach olimpijskich oraz mistrzostwach Europy. Ta zła wiadomość się potwierdziła. Tak to już jest z problemami z kręgosłupem, trzeba więcej czasu na rehabilitację. Bartek będzie musiał trochę dłużej popracować i dojść do pełni zdrowia - powiedział Mielewski, rozpoczynając dyskusję o Kurku.
 
Prawdopodobnie Vital Heynen nie będzie już próbował ściągać zawodnika na końcówkę sezonu reprezentacyjnego. Dłuższa - być może nawet o miesiąc, ale spokojna - rekonwalescencja ma być najlepszą decyzją w kontekście zdrowia zawodnika.
 
- Musimy liczyć na to, że będzie w pełni zdrowia na przyszły sezon reprezentacyjny - dodał Mielewski.
 
Kurek przeszedł operację w połowie kwietnia, a w wywiadach zapowiadał swój powrót jeszcze tego lata. Ostatnie wypowiedzi prezesa praktycznie uniemożliwiły powrót do zespołu Heynena na jeden z tegorocznych turniejów.
 
- Sprawa jest dosyć trudna i trzymana w dużej tajemnicy. Zresztą zasadnie, bo nie ogłasza się takich informacji tak szybko. Jest to trochę wojna psychologiczna z przeciwnikami, prowadzona jest taka polityka. Dodatkowo nie znając szczegółów, można zrobić zawodnikowi i jego klubowi przykrość. My nie znamy konkretów, trzymajmy się więc wypowiedzi prezesa PZPS. Prawdopodobnie Kurek nie zagra już w tym sezonie kadrowym - zakończył Drzyzga.
 
Kurek opuścił ONICO Warszawa kilka tygodni temu i przeniósł się do Vero Volley Monza.
 
Rywalami Biało-Czerwonych w Gdańsku będą Tunezja, Słowenia i Francja. Awans olimpijski uzyska tylko zwycięzca turnieju. W polskim zespole po zakończeniu karencji związanej ze zmianą przynależności reprezentacyjnej będzie mógł już wystąpić Wilfredo Leon, który rozpatrywany jest także w kontekście gry jako atakujący.
 
Cały odcinek na oficjalnym kanale "Prawdy Siatki" dostępny pod tym LINKIEM.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze