Porażka polskich siatkarek na inaugurację Final Six Ligi Narodów

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z reprezentacją Stanów Zjednoczonych w meczu otwarcia turnieju Final Six Ligi Narodów w chińskim Nankin. W czwartek, w swym drugim meczu na tej imprezie, podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zmierzą się z Brazylią.

Polki nerwowo rozpoczęły tę konfrontację (4:7), ale szybko opanowały sytuację i toczyły wyrównaną walkę z Amerykankami. Dobra gra blokiem i skuteczność w ataku zaprocentowały w końcówce, gdy biało-czerwone odskoczyły rywalkom na kilka punktów (22:19). Zdołały utrzymać przewagę w decydujących akcjach seta, a Natalia Mędrzyk skutecznym atakiem ustaliła wynik na 25:20. Jak się okazało, były to miłe złego początki, bo w kolejnych dwóch setach to rywalki dominowały na parkiecie.

Podrażnione porażką Amerykanki zdecydowanie lepiej rozpoczęły kolejną partię (5:8). Skutecznie grały w ofensywie (brylowała tu Andrea Drews), a ich zagrywka sprawiała Polkom sporo problemów (cztery asy w tym secie). W efekcie siatkarki USA utrzymywały przewagę, a w końcówce powiększyły punktowy dystans. Haleigh Washington atakiem z przechodzącej piłki dała im piłkę setową, a tę część meczu efektownie, bo asem serwisowym zakończyła Kelsey Robinson (16:25).

Trzecia odsłona również miała bardzo jednostronny przebieg. Polki coraz słabiej prezentowały się na przyjęciu i jedynie do pierwszej przerwy technicznej dotrzymywały kroku rywalkom (7:8). Środkowa część seta to popis skuteczności siatkarek USA i coraz większa niemoc w szeregach biało-czerwonych (10:16). W końcówce Amerykanki bez kłopotów utrzymały przewagę, a ich zwycięstwo przypieczętował atak Drews (15:25).

Wydawało się, że czwarty set będzie miał podobny scenariusz do poprzednich. Polki zanotowały słaby początek i przegrywały 4:10. Nie rezygnowały jednak. Długo goniły wynik, ale w kluczowych akcjach marnowały swe szanse. Dopiero w końcówce udało się odrobić straty przy zagrywkach Magdaleny Stysiak. Po ataku Malwiny Smarzek było 23:23. W kolejnej akcji przeciwniczki popełniły błąd i polskie siatkarki miały piłkę setową! Amerykanki wygrały następną akcję, a w kolejnej doszło do kontrowersji. Po serwisie Michelle Bartsch-Hackley Polki nie były gotowe na przyjęcie, bo trener Jacek Nawrocki próbował wziąć czas. Potem domagały się powtórzenia tej akcji i w takiej sytuacji rywalki wywalczyły piłkę meczową. Wykorzystały ją za pierwszym podejściem, a Kelsey Robinson zakończyła to starcie skutecznym atakiem (24:26).

Najwięcej punktów: Malwina Smarzek (22), Magdalena Stysiak (13) – Polska; Andrea Drews (23), Kelsey Robinson (19), Michelle Bartsch-Hackley (13), Haleigh Washington (11) – USA. Amerykanki zdecydowanie lepiej punktowały w ataku (55–43) i zagrywką (7–2).

Polska – USA 1:3 (25:21, 16:25, 15:25, 24:26)

Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak – Maria Stenzel (libero) oraz Julia Nowicka, Martyna Grajber, Klaudia Alagierska. Trener: Jacek Nawrocki.
USA: Lauren Carlini, Andrea Drews, Michelle Bartsch-Hackley, Haleigh Washington, Kelsey Robinson, Chiaka Ogbogu – Megan Courtney (libero). Trener: Karch Kiraly.

Sędziowie: Jiang Liu (Chiny) – Joo Hee Kang (Korea Południowa).

Terminarz i plan transmisji Final Six Ligi Narodów siatkarek (Nankin, 3–7 lipca):

2019-07-03: Polska – USA 1:3 (25:21, 16:25, 15:25, 24:26)
2019-07-03: Chiny – Turcja (grupa A; środa, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport)

2019-07-04: Brazylia – Polska (grupa B; czwartek, godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-04: Włochy – Turcja (grupa A; czwartek, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport)

2019-07-05: USA – Brazylia (grupa B; piątek godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-05: Chiny – Włochy (grupa A; piątek godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport)

2019-07-06: 1A – 2B (półfinał; sobota, godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-06: 1B – 2A (półfinał; sobota, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport)

2019-07-07: mecz o III miejsce (niedziela, godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-07: FINAŁ (niedziela, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport Extra).

Relacja zakończona

Polska – USA 1:3 (25:20, 16:25, 15:25, 24:26) Kelsey Robinson skończyła ten mecz skutecznym atakiem.

Polska – USA 1:2, 24:24 Gramy na przewagi.

Polska – USA 1:2, 24:23 Błąd Amerykanek! Piłka setowa dla Polski!

Polska – USA 1:2, 23:23 Trafiła Malwina Smarzek! Polki odrobiły straty.

Polska – USA 1:2, 22:23 Andrea Drews zaatakowała w aut. Karch Kiraly poprosił o przerwę.

Polska – USA 1:2, 21:23 Agnieszka Kąkolewska ze środka.

Polska – USA 1:2, 20:22 Pomyłka Amerykanek w polu zagrywki.

Polska – USA 1:2, 19:22 Klaudia Alagierska przestrzeliła zagrywkę.

Polska – USA 1:2, 19:21 Błąd dotknięcia siatki po stronie Amerykanek.

Polska – USA 1:2, 18:21 Kelsey Robinson obiła dłonie blokujących Polek.

Polska – USA 1:2, 17:19 Czas dla trenera Amerykanek.

Polska – USA 1:2, 16:19 Mocny atak Malwiny Smarzek.

Polska – USA 1:2, 15:19 Przestrzelona zagrywka Julii Nowickiej.

Polska – USA 1:2, 14:18 Zablokowana Malwina Smarzek.

Polska – USA 1:2, 14:16 Magdalena Stysiak zaatakowała blok-aut.

Polska – USA 1:2, 13:16 Andrea Drews tym razem skutecznie. Siatkarki USA mają trzy oczka zaliczki na drugiej przerwie.

Polska – USA 1:2, 13:15 Andrea Drews zablokowana.

Polska – USA 1:2, 11:14  Skuteczny atak Magdaleny Stysiak.

Polska – USA 1:2, 9:13 Natalia Mędrzyk zatrzymana blokiem.

Polska – USA 1:2, 8:12 Malwina Smarzek zaatakowała blok-aut.

Polska – USA 1:2, 7:11 Malwina Smarzek zablokowana.

Polska – USA 1:2, 7:10 Kelsey Robinson zaatakowała w aut. Trzy piłki z rzędu padły łupem Polek.

Polska – USA 1:2, 4:10 Michelle Bartsch-Hackley - as serwisowy.

Polska – USA 1:2, 4:9 Skuteczny atak Chiaki Ogbogu. Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – USA 1:2, 4:8 Kelsey Robinson skuteczny atak w trudnej sytuacji i wyraźna przewaga Amerykanek na pierwszej przerwie.

Polska – USA 1:2, 3:6 Zablokowana Malwina Smarzek.

Polska – USA 1:2, 2:3 Zuzanna Efimienko-Młotkowska - as serwisowy.

Polska – USA 1:2, 0:2 Rozpoczął się czwarty set. Kelsey Robinson - as serwisowy.

Polska – USA 1:2 (25:20, 16:25, 15:25) Andrea Drews skutecznym atakiem zakończyła tę partię.

Polska – USA 1:1, 14:24 Chiaka Ogbogu wywalczyła piłkę setową.

Polska – USA 1:1, 14:23 Coraz bliżej zwycięstwa w tej partii są Amerykanki. Coraz więcej nerwowości po polskiej stronie.

Polska – USA 1:1, 13:21 Mocne uderzenie Kelsey Robinson.

Polska – USA 1:1, 12:20 Przestrzelony atak Magdaleny Stysiak.

Polska – USA 1:1, 12:18 Michelle Bartsch-Hackley przelobowała Polki, przebijając piłkę w linię dziewiątego metra.

Polska – USA 1:1, 12:17 Zepsuta zagrywka Amerykanek.

Polska – USA 1:1, 10:16 Skuteczny blok Amerykanek i wyraźna przewaga na drugiej przerwie technicznej.

Polska – USA 1:1, 10:15 Michelle Bartsch-Hackley skutecznie z drugiej linii.

Polska – USA 1:1, 9:13 Michelle Bartsch-Hackley zaatakowała po bloku.

Polska – USA 1:1, 8:11 Andrea Drews przedarła się przez polski blok.

Polska – USA 1:1, 7:10 Malwina Smarzek zatrzymana blokiem. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – USA 1:1, 7:8 Punkt różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – USA 1:1, 7:7 Magdalena Stysiak kiwnęła za blok.

Polska – USA 1:1, 5:4 Malwina Smarzek kiwnęła nad blokiem rywalek.

Polska – USA 1:1, 3:2 Malwina Smarzek zaatakowała blok-aut.

Polska – USA 1:1, 1:1 Rozpoczęła się trzecia odsłona meczu.

Polska – USA 1:1 (25:20, 16:25) Kelsey Robinson - as serwisowy. Amerykanki wyrównały stan meczu.

Polska – USA 1:0, 16:24 Haleigh Washington z przechodzącej piłki. Piłka setowa dla USA.

Polska – USA 1:0, 16:23 Długą wymianę skończył autowy atak Magdaleny Stysiak.

Polska – USA 1:0, 15:22 Andrea Drews - as serwisowy. Jacek Nawrocki wziął drugi czas.

Polska – USA 1:0, 15:21 Skuteczny blok Amerykanek.

Polska – USA 1:0, 15:20 Malwina Smarzek przebiła się przez blok rywalek.

Polska – USA 1:0, 14:20 Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – USA 1:0, 14:19 Autowy atak Natalii Mędrzyk.

Polska – USA 1:0, 13:18 Skutecznie Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Polska – USA 1:0, 11:16 Andrea Drews mocnym atakiem ustaliła wynik na drugiej przerwie.

Polska – USA 1:0, 11:14  Magdalena Stysiak blok-aut.

Polska – USA 1:0, 10:13 Joanna Wołosz - as serwisowy.

Polska – USA 1:0, 9:13 Malwina Smarzek minęła podwójny blok atakiem po skosie.

Polska – USA 1:0, 7:11 Skuteczny atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

Polska – USA 1:0, 5:10 Rośnie przewaga Amerykanek.

Polska – USA 1:0, 5:8 Trzy oczka tracą Polki na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – USA 1:0, 4:7 Natalia Mędrzyk zaatakowała po bloku rywalek.

Polska – USA 1:0, 3:7 Michelle Bartsch-Hackley - as serwisowy.

Polska – USA 1:0, 3:6 Michelle Bartsch-Hackley - as serwisowy.

Polska – USA 1:0, 2:3 Magdalena Stysiak po skosie.

Polska – USA 1:0, 1:2 Rozpoczął się set numer dwa.

Final Six Ligi Narodów: Pierwszy punkt reprezentacji Polski (WIDEO)

Reprezentacja polskich siatkarek rozpoczęła rywalizację w turnieju Final Six Ligi Narodów. Pierwszym rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego w chińskim Nanjing jest drużyna Stanów Zjednoczonych. Amerykanki rozpoczęły mecz od prowadzenia 2:0, ale później zaczęły punktować również Polki. Która z nich pierwsza? Zobaczcie materiał wideo.

Polska – USA 1:0 (25:20) Natalia Mędrzyk skutecznym atakiem skończyła pierwszą partię!

Polska – USA 0:0, 24:20 Pomyłka Haleigh Washington. Piłka setowa dla Polski.

Polska – USA 0:0, 23:20 Zepsuta zagrywka Amerykanek.

Polska – USA 0:0, 22:19 Kolejny raz trafiła Malwina Smarzek!

Polska – USA 0:0, 21:19 Skuteczny blok Polek, zatrzymana Kelsey Robinson. Trener Karch Kiraly wykorzystał drugi czas.

Polska – USA 0:0, 20:19 Kapitalna akcja Joanny Wołosz i Malwiny Smarzek!

Polska – USA 0:0, 18:18 Agnieszka Kąkolewska efektownie zablokowała Chiakę Ogbogu.

Polska – USA 0:0, 17:18 Malwina Smarzek zaatakowała po bloku rywalek.

Polska – USA 0:0, 16:18 Długa wymiana zakończona autowym atakiem Malwiny Smarzek. Trener Jacek Nawrocki wziął czas.

Polska – USA 0:0, 16:17 Nieporozumienie po stronie Polek.

Polska – USA 0:0, 16:16 Zepsuta zagrywka Amerykanek.

Polska – USA 0:0, 15:16 Punkt straty Polek na drugiej przerwie technicznej.

Polska – USA 0:0, 15:15 Malwina Smarzek skutecznie z drugiej linii.

Polska – USA 0:0, 13:14 Magdalena Stysiak zablokowana przez rywalki.

Polska – USA 0:0, 13:12 Skuteczny blok! Polki na prowadzeniu, a trener Karch Kiraly poprosił o przerwę.

Polska – USA 0:0, 12:12 Malwina Smarzek zaatakowała po bloku rywalek.

Polska – USA 0:0, 9:11 Pierwsza weryfikacja w tym meczu. Niestety, atak Polek bez bloku...

Polska – USA 0:0, 9:10 Skuteczny atak Agnieszki Kąkolewskiej.

Polska – USA 0:0, 8:9 Efektowna kontra Amerykanek.

Polska – USA 0:0, 7:8 Punkt straty Polek na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – USA 0:0, 7:7  Chiaka Ogbogu zatrzymana przez polski blok.

Polska – USA 0:0, 6:7 Malwina Smarzek skończyła kontrę Polek.

Polska – USA 0:0, 4:7 Michelle Bartsch-Hackley kiwnęła nad polskim blokiem.

Polska – USA 0:0, 3:5 Skuteczny atak Natalii Mędrzyk.

Polska – USA 0:0, 2:4 Andrea Drews popisała się skutecznym atakiem po prostej.

Polska – USA 0:0, 1:2 Skuteczny blok dał Polkom pierwszy punkt na tym turnieju.

Polska – USA 0:0, 0:1 Rozpoczynamy Final Six Ligi Narodów siatkarek!

Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak – Maria Stenzel (libero). Trener: Jacek Nawrocki.

Czas na hymny obu państw.

Już tylko minuty dzielą nas od meczu Polek z Amerykankami.

Nawrocki przed meczem z USA: Znamy ich sposób grania

Nie ma tu żadnego zaskoczenia, jeżeli chodzi o zespół USA. Graliśmy z nimi w zeszłym sezonie, graliśmy i w tym. Znamy ich sposób grania. To duża jakość i nie będzie łatwo - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. Biało-Czerwone w środę zagrają z Amerykankami w pierwszym swoim meczu Final Six Ligi Narodów.

Rozpoczęło się studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Małgorzata Niemczyk, Joanna Kaczor, Jacek Kasprzyk oraz Wojciech Drzyzga.

Final Six Ligi Narodów siatkarek: Terminarz i plan transmisji

Polskie siatkarki znalazły się w gronie najlepszych drużyn tegorocznej edycji Ligi Narodów i wywalczyły awans do turnieju finałowego. Sześć czołowych ekip będzie rywalizować w dniach 3-7 lipca w chińskim Nankin. Kiedy grają Polki? Sprawdź terminarz i plan transmisji Final Six Ligi Narodów siatkarek 2019.

Witamy w relacji na żywo z meczu turnieju Final Six Ligi Narodów Polska – USA. Początek spotkania o godzinie 9.00.