O tym, że Manchester City jest zainteresowany Rodrigo, wiadomo było od kilku tygodni. Władze klubu z Etihad Stadium sondowały poczynania 23-latka, który ma za sobą bardzo udany sezon w La Liga. Jego statystyki może nie zachwycają. W 47 meczach strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę, ale styl jego gry przyciągnął uwagę wielkich europejskich marek.

Defensywny pomocnik charakterystyką przypomina Sergio Busquetsa i to właśnie do piłkarza Barcelony najczęściej porównuje się 23-latka. W Atletico Madryt w świetny sposób potrafił regulować tempo akcji, genialnie też radził sobie w odbiorze i grze defensywnej. Ponadto obdarowany jest również bardzo dobrym strzałem z dystansu.

 


Rodrigo lub Rodri, jak czasami jest nazywany pierwsze kroki w dorosłym futbolu stawiał w ekipie "Rojiblancos". Chwilę spędził również w VillarrealManchester City wpłacił na konto Atletico 70 milionów euro, czyli kwotę zapisaną w klauzuli Hiszpana. Na transfer 23-latka od dłuższego czasu nalegał podobno sam Pep Guardiola. Rodrigo będzie się musiał przygotować dużą rywalizację w drugiej linii drużyny z Etihad.