Poważna kontuzja mistrzyni olimpijskiej w skokach narciarskich

Zimowe
Poważna kontuzja mistrzyni olimpijskiej w skokach narciarskich
fot. PAP

Niemka Carina Vogt, złota medalistka olimpijska z Soczi z 2014 roku w skokach narciarskich kobiet, doznała poważnej kontuzji podczas treningów w austriackim Stams i nie będzie mogła startować w nadchodzącym sezonie.

27-letnia Vogt trenowała w Stams na zgrupowaniu kadry Niemiec. Po upadku doznała uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego w prawym stawie kolanowym. Zawodniczka została przewieziona do kliniki ortopedycznej w Monachium, gdzie lekarze stwierdzili, że staw jest niestabilny i będzie wymagał usztywnienia przez kilka miesięcy.

 

Sztab medyczny reprezentacji Niemiec przewiduje, że Vogt będzie mogła treningi wznowić najwcześniej pod koniec 2019 roku, a na skocznię najwcześniej wyjdzie za rok. W tej sytuacji cały sezon musi spisać na straty.

 

"To dla nas ogromna strata, brak Cariny znacznie osłabi naszą ekipę. Życzymy jej powrotu do zdrowia. Wierzę, że wróci do zespołu na mistrzostwa świata w 2021 roku w Oberstdorfie" - powiedział trener kadry kobiet Niemiec Andreas Bauer.

 

Vogt jest pierwszą w historii mistrzynią olimpijską w skokach narciarskich kobiet (2014), pięciokrotną złotą medalistką mistrzostw świata (w tym dwukrotnie w konkursach indywidualnych) i raz brązową. W MŚ juniorów w 2012 roku sięgnęła po srebro w drużynie i brąz indywidualnie.

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze