Skromne zwycięstwo Arki w sparingu z Chojniczanką

W rozegranym w środę w Gdyni meczu kontrolnym Arka pokonała 1:0 (1:0) pierwszoligową Chojniczankę Chojnice. Zwycięską bramkę dla 13. w poprzednim sezonie zespołu piłkarskiej ekstraklasy zdobył w 1. minucie Marcus Vinicius.

W Arce zabrakło gruzińskiego skrzydłowego Luki Zarandii, który we wtorek podpisał trzyletni kontrakt z 11. drużyną belgijskiej ekstraklasy SV Zulte Waregem. W pierwszej połowie zagrał natomiast testowany jego rodak, 26-letni ofensywny pomocnik Dawit Schirtladze.

To był trzeci sparing rozegrany przez podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego w przerwie letniej. Wcześniej gdynianie pokonali 3:1 drugoligową Elanę Toruń oraz przegrali 1:4 z Pogonią Szczecin.

W czwartek żółto-niebiescy wyjadą na zgrupowanie do Gniewina, które potrwa do 12 lipca. Na obozie arkowcy zmierzą się z beniaminkiem niemieckiej trzeciej ligi Chemnitzer FC (6 lipca), występującą w drugiej lidze Olimpią Elbląg (9 lipca) oraz beniaminkiem ekstraklasy Irlandii Północnej Larne FC (12 lipca). Odwołany został natomiast zaplanowany na 15 lipca mecz kontrolny z Beitarem Jerozolima.