Tokio 2020: Stadion olimpijski prawie gotowy, otwarcie w grudniu

Inne
Tokio 2020: Stadion olimpijski prawie gotowy, otwarcie w grudniu
fot. PAP

Stadion olimpijski, na którym odbędzie się m.in. ceremonia otwarcia igrzysk w Tokio w 2020 roku jest ukończony w 90 procentach, a zostanie otwarty w grudniu. Koszt jego budowy to około 1,25 miliarda dolarów.

Oprócz ceremonii otwarcia, na stadionie olimpijskim odbędą się także zawody lekkoatletyczne i kilka meczów piłkarskich. Zainstalowano już 45 tys. z 60 tys. zaplanowanych miejsc siedzących. Na południowym i północnym krańcu obiektu zostały zainstalowane ogromne monitory (30 metrów szerokości i 9 wysokości). Stadion zostanie otwarty 21 grudnia.

 

Obiekt powstaje w miejscu poprzedniego stadionu, który był areną zmagać olimpijskich w 1964 roku. Po pół wieku został zburzony. Początkowo na nowym stadionie miały się odbyć finały Pucharu Świata w rugby jesienią. Jednak z powodu opóźnień turniej został przeniesiony do Jokohamy.

 

Olimpijskie zmagania w stolicy Japonii odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w tym kraju w 1964 roku, a zimowe zmagania w Sapporo w 1972 oraz Nagano w 1998

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze