Wielki powrót do kadry na Final Six w Chicago? Mielewski i Drzyzga wytypowali skład

Siatkówka

Reprezentacja Polski awansowała na turniej finałowy Ligi Narodów w Chicago. Rywalizacja rozpocznie się 10 lipca, a wyjazd za Ocean Atlantycki zbiegnie się z ważnymi przygotowaniami kadry w Zakopanem. Jaki skład zabierze ze sobą Vital Heynen? O prawdopodobnych wyborach selekcjonera w "Prawdzie Siatki" porozmawiali Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga.

Trzech pewniaków na pozycję przyjmującego według Mielewskiego? Piotr Łukasik, Bartosz Bednorz oraz Tomasz Fornal - i to mimo kontuzji. "Fornal jeszcze wczoraj miał badania, ale bardzo chciałby wybrać się do Chicago" - dodał nasz ekspert. Ponadto selekcjoner miałby wybierać między znajdującymi się w świetnej formie Bartoszem Kwolkiem i Aleksandrem Śliwką.
 
Co na pozycji atakującego? "Myślę, że sprawa wycofania Bartosza Filipiaka z Uniwersjady, a następnie przywrócenie go sprawia, że trener Heynen zabierze trzech atakujących" - rozpoczął Mielewski. Prawdopodobnie będą to Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj i Bartłomiej Bołądź. "To będzie szansa dla tych siatkarzy" - dodali Mielewski i Drzyzga.
 
Rozegranie wydaje się sprawą jasną. Grzegorz Łomacz i Fabian Drzyzga mieli ostatnio wolne, więc oni zameldują się na zgrupowaniu w Zakopanem, a szansę gry dostaną ci, którzy w ostatnich tygodniach prowadzili nasz zespół, a więc Marcin Komenda i Marcin Janusz.
 
Libero? Prawdopodobnie też będą to numery trzy i cztery. "Mimo, że Jędrzej Gruszczyński pojechał z młodym zespołem na Uniwersjadę, może dolecieć do Chicago" - powiedział Mielewski. Drugim zawodnikiem, jakiego miał na myśli nasz ekspert był Jakub Popiwczak.
 
Najciekawszy ma być wybór środkowych. "Wiem, że do Chicago może polecieć osoba, która była w 30-osobowym szerokim składzie pierwotnym. Mowa tutaj o Andrzeju Wronie, który wraca do kadry na białym koniu!" - powiedział Mielewski. "Pewnie dołączą do niego Karol Kłos i Norbert Huber" - dodał.
 
Jak bohaterowie odcinka ocenili całokształt zespołu, który może wybrać się do Stanów Zjednoczonych? "To jest zespół do gry" - powiedział Mielewski. "Z Iranem można powalczyć, a Brazylia jest mocna mimo braków kadrowych" - dodał.
 
"To nie jest tak, że wysyłamy się tam na ścięcie. Heynen konsekwentnie robi to, co robił. Widzę w tym dużą logikę. Wysyłamy najlepiej przygotowanych indywidualnie zawodników na ten moment, to może być najlepszy możliwy zespół. Nie widzę możliwości, żeby Kubiak czy Leon mogliby odmienić tę reprezentację w tym momencie" - zakończył Drzyzga.
 
Reasumując, tak wygląda czternastka Mielewskiego i Drzyzgi na Final Six Ligi Narodów w Chicago:
 
Przyjmujący: Piotr Łukasik, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Aleksander Śliwka/Bartosz Kwolek
Środkowi: Andrzej Wrona, Karol Kłos, Norbert Huber
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź
Rozgrywający: Marcin Komenda, Marcin Janusz
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Popiwczak
 
Cały odcinek na oficjalnym kanale "Prawdy Siatki" dostępny pod tym LINKIEM.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie