Wisła Kraków przegrała mecz kontrolny z Sandecją

Przygotowujący się do nowego sezonu ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków przegrali 0:1 (0:0) sparing z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz. Jedynego gola zdobył Maciej Korzym w 64. minucie.

Dla Wisły była to druga kolejna porażka z pierwszoligowcem, w minioną sobotę ulegli 1:2 GKS Bełchatów.

"Nasza gra nie wygląda teraz najlepiej, to jest taki czas, że wykonujemy cięższą pracę, co sprawia, że pewne sytuacje boiskowe zawodnicy muszą wykonywać na większym zmęczeniu" – tłumaczył postawę zespołu trener Maciej Stolarczyk, który w sparingach testuje nowe ustawienie taktyczne - 4-3-3.

"Mam do dyspozycji zawodników, których chciałbym w ten sposób wykorzystać, pracujemy aby ten system zafunkcjonował jak najszybciej i jak najlepiej. Pod tym kątem mamy ustawione przygotowania" - wyjaśnił.

W Wiśle przez 45 minut zagrał testowany Brazylijczyk Jean Carlos Silva. To 23-letni skrzydłowy, który posada także paszport hiszpański. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy trzecioligowych rezerw Recreativo Granada. Wystąpił w 34 spotkaniach, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego cztery asysty. Wcześniej był m.in. zawodnikiem młodzieżowej drużyny Realu Madryt. Na swoim koncie ma też pięć występów w kadrze Brazylii do lat 20.

Z kolei w drugiej połowę szansę pokazania się dostał inny testowany pomocnik – Dawid Rudnik z IV-ligowego LZS Starowice Dolne. Ten 20-latek wpadł w oko wiślackim skautom podczas meczu pokazowego w ramach akcji "Ty też masz szansę".

"Zostaną z nami jeszcze kilka dni, wtedy będę mógł ich lepiej ocenić. Brazylijczyk ma ciekawe CV i prezentuje interesujący styl gry. Jest jeszcze młody" – powiedział Stolarczyk, informując jednocześnie, że testy zakończył Szymon Stasik z Piasta Żmigród.

Przeciwko Sandecji z powodu drobnych kontuzji nie zagrali: Łukasz Burliga, Vullnet Basha i Daniel Hoyo-Kowalski. Nadal rehabilitację przechodzi Jakub Błaszczykowski.

Wciąż nie wyjaśniła się sytuacja z Rafałem Pietrzakiem. Zawodnikowi temu 30 czerwca skończył się kontrakt z Wisłą, ale nadal trenuje z zespołem, czekając na oferty z zagranicznych klubów. Stolarczyk liczy się też odejściem bramkarza Mateusza Lisa.

Wisła następny sparing rozegra w sobotę w Dankowicach z Podbeskidziem Bielsko-Biała (g. 12). Sezon ekstraklasy zainauguruje 20 lipca meczem na swoim stadionie ze Śląskiem Wrocław.