Zwycięstwo ŁKS Łódź w sparingu z Wartą Poznań

Przygotowujący się do rozgrywek ekstraklasy na obozie w Grodzisku Wielkopolskim piłkarze ŁKS Łódź wygrali w sparingu z pierwszoligową Wartą Poznań 3:0 (2:0). Dwa gole zdobył pozyskany latem Hiszpan Ruiz Lopez Pirulo, a trzeciego Łukasz Sekulski.

To był trzeci mecz kontrolny beniaminka ekstraklasy i pierwszy w trakcie zgrupowania w Grodzisku Wlkp., na którym podopieczni trenera Kazimierza Moskala przebywają od poniedziałku.

W meczu z Wartą szkoleniowiec ŁKS, podobnie jak we wcześniejszych sparingach, na obie połowy wystawił dwie różne jedenastki. W pierwszej wystąpił tylko jeden z pięciu pozyskanych latem graczy, Hiszpan Pirulo. 27-letni pomocnik pokazał się z najlepszej strony, zdobywając dwa gole. W 37. minucie wykorzystał dokładne dogranie Łukasza Piątka, a w 44. bramkarza Warty pokonał "podcinką". Obok Hiszpana, w ŁKS wyróżnił się bramkarz Dominik Budzyński.

W drugiej połowie w składzie łódzkiego zespołu było czterech nowych graczy: Maciej Dampc, Michał Trąbka, Portugalczyk Ricardo Guimaraes i Serb Dragoljub Srnic. W końcówce spotkania wynik ustalił Sekulski, który wykorzystał rzut karny.

Piłkarze ŁKS w Grodzisku Wlkp. będą trenować do 9 lipca. Kadra drużyny Moskala liczy 28 zawodników. W sobotę ich formę sprawdzi pierwszoligowy GKS Tychy oraz występująca w 3. lidze Kotwica Kołobrzeg. W rozegranych wcześniej w Łodzi meczach kontrolnych ŁKS wygrał 4:0 z Wisłą Płock oraz zremisował 2:2 z Radomiakiem Radom.

W pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy łodzianie 19 lipca zmierzą się na swoim stadionie z Lechią Gdańsk.