Półfinałowe spotkanie Brazylii z Argentyną było jednym z najlepszych podczas Copa America 2019. Gospodarze turnieju wygrali 2:0 i zagrają w wielkim finale. Oznacza to, że Messi po raz kolejny nie wygra dużego turnieju z reprezentacją. Gwiazdor po meczu stwierdził, że winowajcą porażki Argentyny był sędzia, który m.in. nie podyktował dwóch rzutów karnych w kontrowersyjnych sytuacjach.

Bezpośrednio po spotkaniu Messi, zapewne w strefie szatni spotkał swojego starego kolegę z Barcelony. Neymar w turnieju nie uczestniczy z powodu kontuzji, której nabawił się jeszcze w sezonie klubowym. Piłkarz PSG przytulił Argentyńczyka, spróbował go pocieszyć i po chwili podszedł radować się z kolegami z kadry Brazylii.

 


Być może niedługo Messi z Neymarem znowu będą grali w jednym klubie. Wszelkie informacje wskazują na to, że Brazylijczyk wróci do Barcelony. Na razie jednak trwają negocjacje pomiędzy francuskim a hiszpańskim klubem. Paryżanie chcą odzyskać dużą część z 222 milionów euro, które wydali na gwiazdora "Canarinhos".

WYNIKI I TERMINARZ COPA AMERICA 2019

 

Skrót meczu Brazylia - Argentyna w załączonym materiale wideo.