Brawa za walkę! Polskie siatkarki nie zagrają w półfinale Ligi Narodów

Polskie siatkarki przegrały z Brazylią 2:3 w swym drugim meczu na turnieju Final Six Ligi Narodów w Nankinie. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego poniosły porażkę również w pierwszym spotkaniu – 1:3 ze Stanami Zjednoczonymi – i nie zdołały awansować do półfinału.

Po porażce w pierwszym meczu turnieju finałowego z Amerykankami, polskie siatkarki musiały pokonać Brazylię, by przedłużyć szanse na awans do półfinału. Polki znakomicie rozpoczęły to spotkanie i szybko uzyskały znaczącą przewagę (10:4). Siatkarki Canarinhos w środkowej części seta odrobiły straty (14:14). Rozpoczęła się wyrównana walka, a w końcówce Polki znów odskoczyły dzięki skutecznej grze blokiem (21:19). Martyna Grajber wywalczyła piłkę setową (24:21), a atak Malwiny Smarzek zakończył seta (25:22).

W drugiej odsłonie przewaga przechodziła z rąk do rąk. Początkowo miały ją Brazylijki (3:6), później biało-czerwone (13:11). Smarzek w jednej z akcji wywalczyła swój 400. punkt w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Skuteczność atakującej tym razem jednak nie wystarczyła. W końcówce Polki popełniały proste błędy, miały kłopoty na przyjęciu i przegrały tę partię. Wynik na 21:25 ustalił skuteczny atak Gabi.

Cztery punkty straty na pierwszej przerwie technicznej miały Polki w trzecim secie (4:8), szybko jednak odrobiły straty. Rozpoczęła się wyrównana walka, ale w końcówce znów przewagę uzyskały siatkarki Canarinhos. Przy stanie 17:21, po asie serwisowym Macris, wydawało się, że ta partia padnie łupem Brazylijek. Polki popisały się jednak kapitalnym finiszem. Odrobiły straty przy serii kapitalnych zagrywek Julii Nowickiej, a potem wygrały kluczowe akcje, wieńcząc partię skutecznym atakiem Smarzek (25:22).

Czwarta odsłona od początku przebiegała po myśli Brazylijek (1:6). Polki próbowały odrobić straty, zbliżały się do rywalek na trzy oczka, ale siatkarki Canarinhos utrzymywały dystans, a w końcówce kontrolowały sytuację. Roberta kiwką za blok skończyła tę jednostronną partię (19:25).

Wszystko miało się więc rozstrzygnąć w tie-breaku. Niestety, podobnie jak poprzednią partię biało-czerwone rozpoczęły go od falstartu. W pierwszych akcjach Mara dwukrotnie zaskoczyła zagrywką polskie przyjmujące i zrobiło się 0:5. Polki znów musiały gonić. Po asie serwisowym Magdaleny Stysiak wydawało się, że są szanse na odrobienie strat (5:7). Po zmianie stron Brazylijki odzyskały jednak inicjatywę i nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Wygrana akcja na siatce dała im ostatni punkt (10:15).

Najwięcej punktów: Malwina Smarzek (32), Natalia Mędrzyk (14), Agnieszka Kąkolewska (13), Magdalena Stysiak (12) – Polska; Ana Beatriz (22), Gabi (17), Ana Paula (14), Natalia Pereira (13) – Brazylia. Polki gorzej od rywalek punktowały blokiem (10–15) oraz zagrywką (4–7).

Polki w turnieju finałowym Ligi Narodów poniosły dwie porażki i nie zdołały zakwalifikować się do półfinałów. W spotkaniu kończącym rywalizację w grupie B w piątek USA zmierzy się z Brazylią.

Polska – Brazylia 2:3 (25:22, 21:25, 25:22, 19:25, 10:15)

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek – Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Grajber, Julia Nowicka. Trener: Jacek Nawrocki.
Brazylia: Macris Carneiro, Ana Paula, Gabriela Braga Guimaraes, Natalia Pereira, Ana Carolina Da Silva, Ana Beatriz – Leia (libero) oraz Amanda Francisco, Lorenne Geraldo Teixeira, Roberta Silva Ratzke, Mara, Tainara. Trener: Ze Roberto.

Sędziowie: Patricia Rolf (USA) – Daniele Rapisarda (Włochy).

Terminarz i plan transmisji Final Six Ligi Narodów siatkarek (Nankin, 3–7 lipca):

2019-07-03: Polska – USA 1:3 (25:21, 16:25, 15:25, 24:26)
2019-07-03: Chiny – Turcja 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 22:25)

2019-07-04: Polska – Brazylia 2:3 (25:22, 21:25, 25:22, 19:25, 10:15)
2019-07-04: Włochy – Turcja (grupa A; czwartek, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport)

2019-07-05: USA – Brazylia (grupa B; piątek godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-05: Chiny – Włochy (grupa A; piątek godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport)

2019-07-06: 1A – 2B (półfinał; sobota, godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-06: 1B – 2A (półfinał; sobota, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport)

2019-07-07: mecz o III miejsce (niedziela, godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-07: FINAŁ (niedziela, godzina 13.15; transmisja – Polsat Sport Extra).

Relacja zakończona

Polska – Brazylia 2:3 (25:22, 21:25, 25:22, 19:25, 10:15) Wygrana akcja na siatce dała Brazylijkom ostatni punkt.

Polska – Brazylia 2:2, 10:14 Piłka meczowa dla reprezentacji Brazylii.

Polska – Brazylia 2:2, 8:13 Gabi skończyła kontrę Brazylijek.

Polska – Brazylia 2:2, 8:12 Ana Paula po dłoniach blokujących Polek, co pokazała weryfikacja.

Polska – Brazylia 2:2, 8:11 Magdalena Stysiak trafiła w boczną linię.

Polska – Brazylia 2:2, 7:10 Skuteczny atak Magdaleny Stysiak.

Polska – Brazylia 2:2, 6:10 Gabi zaatakowała po bloku. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Brazylia 2:2, 6:8 Atak Malwiny Smarzek po przekątnej tuż po przerwie.

Polska – Brazylia 2:2, 5:8 Trzy oczka tracą Polki przy zmianie stron.

Polska – Brazylia 2:2, 5:7 Magdalena Stysiak - as serwisowy. Trener Ze Roberto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 2:2, 4:7 Magdalena Stysiak - as serwisowy.

Polska – Brazylia 2:2, 3:7 Skuteczny blok Polek.

Polska – Brazylia 2:2, 2:7 Zablokowana Malwina Smarzek.

Polska – Brazylia 2:2, 1:5 Magdalena Stysiak zdobyła pierwszy punkt dla Polski w tym secie.

Polska – Brazylia 2:2, 0:5 Magdalena Stysiak bez bloku w aut.

Polska – Brazylia 2:2, 0:4 Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Brazylia 2:2, 0:3 Mara - as serwisowy.

Polska – Brazylia 2:2, 0:2 Rozpoczął się tie-break. Mara - as serwisowy.

Polska – Brazylia 2:2 (25:22, 21:25, 25:22, 19:25) Po kilku obronionych przez Polki piłkach trener Ze Roberto poprosił o czas. Roberta kiwką za blok skończyła tę odsłonę.

Polska – Brazylia 2:1, 17:24 Malwina Smarzek zablokowana. Piłka setowa dla Brazylii.

Polska – Brazylia 2:1, 16:22 Efektowna kiwka Macris.

Polska – Brazylia 2:1, 15:20 Zuzanna Efimienko-Młotkowska ze środka.

Polska – Brazylia 2:1, 14:19 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Brazylia 2:1, 12:18 Gabi obiła polski blok.

Polska – Brazylia 2:1, 11:16 Pięć punktów przewagi Brazylijek na drugiej przerwie.

Polska – Brazylia 2:1, 11:15 Natalia Mędrzyk zablokowana.

Polska – Brazylia 2:1, 11:14 Ana Paula zaatakowała w aut.

Polska – Brazylia 2:1, 9:14 Magdalena Stysiak zaatakowała w aut.

Polska – Brazylia 2:1, 9:11 Magdalena Stysiak zaatakowała po bloku rywalek.

Polska – Brazylia 2:1, 7:9 Skuteczny blok Polek.

Polska – Brazylia 2:1, 6:9 Ana Beatriz minęła polski blok.

Polska – Brazylia 2:1, 5:8 Amanda obiła blok Polek. Trzy punkty różnicy na pierwszej przerwie.

Polska – Brazylia 2:1, 4:7 Pojedynczy blok Natalii Mędrzyk.

Polska – Brazylia 2:1, 2:6 Natalia Mędrzyk przerwała serię rywalek.

Polska – Brazylia 2:1, 1:6 Ana Paula popisała się skutecznym atakiem.

Polska – Brazylia 2:1, 1:5 Falstart Polek w tej partii. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Brazylia 2:1, 1:2 Rozpoczęła się czwarta odsłona meczu!

Polska – Brazylia 2:1 (25:22, 21:25, 25:22) Malwina Smarzek zaatakowała w linię, co potwierdziła weryfikacja. Trzeci set dla Polek!

Polska – Brazylia 1:1, 24:22 Piłka setowa dla Polski!

Polska – Brazylia 1:1, 22:21 Malwina Smarzek znów skutecznie! Trener Ze Roberto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 1:1, 21:21 Seria kapitalnych zagrywek Julii Nowickiej pozwoliła odrobić straty!

Polska – Brazylia 1:1, 20:21 Już tylko punkt straty!

Polska – Brazylia 1:1, 19:21 Kolejny atak Malwiny Smarzek. Trener Ze Roberto wziął czas.

Polska – Brazylia 1:1, 18:21 Malwina Smarzek skutecznie.

Polska – Brazylia 1:1, 17:21 Macris - as serwisowy.

Polska – Brazylia 1:1, 17:20 Macris - as serwisowy. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Brazylia 1:1, 16:17 Malwina Smarzek wypchnęła piłkę po bloku.

Polska – Brazylia 1:1, 15:16 Punkt zaliczki Brazylijek na drugiej przerwie.

Polska – Brazylia 1:1, 13:14 Ana Paula zaatakowała w aut.

Polska – Brazylia 1:1, 13:13 Mocny atak Magdaleny Stysiak.

Polska – Brazylia 1:1, 12:13 Ana Beatriz skutecznie.

Polska – Brazylia 1:1, 11:10 Zuzanna Efimienko-Młotkowska - as serwisowy.

Polska – Brazylia 1:1, 10:10 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Brazylia 1:1, 8:10 Macris Carneiro - as serwisowy.

Polska – Brazylia 1:1, 8:8 Natalia Mędrzyk - as serwisowy (62 km/h).

Polska – Brazylia 1:1, 7:8 Skuteczny blok Polek. Już tylko punkt różnicy.

Polska – Brazylia 1:1, 4:8 Cztery punkty straty Polek na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Brazylia 1:1, 3:5 Natalia Pereira - as serwisowy.

Polska – Brazylia 1:1, 2:2 Obie ekipy rozpoczęły trzeciego seta.

Polska – Brazylia 1:1 (25:22, 21:25) Skuteczny atak Gabi zakończył drugą partię.

Polska – Brazylia 1:0, 21:24 Trener Ze Roberto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 1:0, 20:24 Ana Beatriz skutecznie i piłka setowa dla Brazylii.

Polska – Brazylia 1:0, 20:23 Kłopoty z przyjęciem zagrywki Natalii Pereiry. Jacek Nawrocki poprosił o drugi czas.

Polska – Brazylia 1:0, 20:21 Szybka piłka do Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

Polska – Brazylia 1:0, 19:21 Malwina Smarzek zablokowana. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Brazylia 1:0, 19:20 Ana Paula przedarła się przez polski blok.

Polska – Brazylia 1:0, 17:17 Malwina Smarzek zdobyła swój 400. punkt w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Polska – Brazylia 1:0, 15:16 Ana Carolina skutecznym atakiem ustaliła wynik na drugiej przerwie.

Polska – Brazylia 1:0, 15:13 Natalia Mędrzyk wpakowała piłkę między blok i siatkę.

Polska – Brazylia 1:0, 13:11 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Brazylia 1:0, 11:9 Agnieszka Kąkolewska znów skutecznie na siatce.

Polska – Brazylia 1:0, 10:8 Dotknięcie siatki po stronie Brazylijek.

Polska – Brazylia 1:0, 9:7 Skuteczny atak Malwiny Smarzek!

Polska – Brazylia 1:0, 8:6 Dwa oczka zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

Polska – Brazylia 1:0, 6:6 Polki odrobiły straty.

Polska – Brazylia 1:0, 3:6 Skuteczny blok Brazylijek.

Polska – Brazylia 1:0, 3:5 Efektowna akcja Brazylijek zakończona atakiem Gabi.

Polska – Brazylia 1:0, 3:4 Zuzanna Efimienko-Młotkowska wcisnęła piłkę między blok i siatkę.

Polska – Brazylia 1:0, 1:1 Rozpoczął się set numer dwa.

Polska – Brazylia 1:0 (25:22) Atak Malwiny Smarzek w boisko, co pokazała weryfikacja! Pierwszy set dla Polek!

Polska – Brazylia 0:0, 24:21 Martyna Grajber wywalczyła piłkę setową!

Polska – Brazylia 0:0, 23:21 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Brazylia 0:0, 22:21 Punkt dla Brazylii po weryfikacji.

Polska – Brazylia 0:0, 22:20 Natalia Mędrzyk popisała się skutecznym atakiem.

Polska – Brazylia 0:0, 21:19 Dwa skuteczne bloki Malwiny Smarzek! Trener Ze Roberto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:0, 19:19 Agnieszka Kąkolewska z przechodzącej piłki.

Polska – Brazylia 0:0, 17:18 Brazylijki wykorzystały przechodzącą piłkę i uzyskały prowadzenie.

Polska – Brazylia 0:0, 16:15 Punkt zaliczki na drugiej przerwie po autowym ataku Brazylijek.

Polska – Brazylia 0:0, 14:14 Kolejny blok siatkarek Canarinhos, tym razem na Malwinie Smarzek... Brazylia odrobiła straty.

Polska – Brazylia 0:0, 14:13 Natalia Mędrzyk zablokowana i Brazylijki złapały punktowy kontakt.

Polska – Brazylia 0:0, 12:9 Agnieszka Kąkolewska wykorzystała przechodzącą piłkę.

Polska – Brazylia 0:0, 11:9 Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:0, 11:8 Skuteczny blok Brazylijek po ataku Malwiny Smarzek.

Polska – Brazylia 0:0, 10:4 Malwina Smarzek - atak blok-aut.

Polska – Brazylia 0:0, 9:4 Przestrzelony atak Brazylijek. Trener Ze Roberto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:0, 8:4 Natalia zaserwowała w siatkę. Cztery oczka zaliczki Polek na pierwszej przerwie.

Polska – Brazylia 0:0, 7:3 Skuteczny blok Polek.

Polska – Brazylia 0:0, 4:1 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Brazylia 0:0, 3:1  Dotknięcie siatki po stronie brazylijskiej.

Polska – Brazylia 0:0, 1:0 Rozpoczynamy drugi mecz reprezentacji Polski w Final Six Ligi Narodów siatkarek. Pierwszy punkt w tym meczu zdobyła Agnieszka Kąkolewska.

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek – Maria Stenzel (libero). Trener: Jacek Nawrocki.
Brazylia: Macris Carneiro, Ana Paula, Gabriela Braga Guimaraes, Natalia Pereira, Ana Carolina Da Silva, Ana Beatriz – Leia (libero). Trener: Ze Roberto.

Sędziowie: Patricia Rolf (USA) – Daniele Rapisarda (Włochy).

Czas na hymny obu państw.

Kuriozalna sytuacja! Polskie siatkarki przegrały przez... nieporozumienie? (WIDEO)

Do kuriozalnej sytuacji doszło w końcówce czwartego seta meczu Polska - USA (1:3) w Final Six Ligi Narodów. Przy stanie 24:24 trener Jacek Nawrocki poprosił o czas, ale sędziowie puścili serwis Amerykanek, gdy Polki nie były przygotowane do jego odbioru.

Rozpoczęła się prezentacja obu drużyn.

Final Six Ligi Narodów siatkarek: Polska - USA 1:3. Skrót meczu

W pierwszym meczu turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek w Nankinie Polki przegrały z Amerykankami 1:3. W czwartek podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zagrają z reprezentacją Brazylii. Polska - USA 1:3 (25:21, 16:25, 15:25, 24:26) Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak - Maria Stenzel (libero) oraz Julia Nowicka, Martyna Grajber, Klaudia Alagierska.

2019-07-04: Brazylia – Polska (grupa B; czwartek, godzina 8.45; transmisja – Polsat Sport)

Final Six Ligi Narodów siatkarek: Polska - Brazylia. Transmisja w Polsacie Sport

W swym drugim spotkaniu na turnieju Final Six Ligi Narodów polskie siatkarki zmierzą się z Brazylijkami. Tylko zwycięstwo przedłuży szanse podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego na awans do półfinału turnieju rozgrywanego w chińskim Nankinie. Transmisja meczu Polska - Brazylia w Polsacie Sport od godziny 8.45.

Witamy w relacji na żywo z meczu Final Six Ligi Narodów siatkarek Polska - Brazylia. Początek spotkania o godzinie 9.00.